Προς το περιεχόμενο

Ian Paice solo drums 2001 -Fools


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Iσως ο πιο αδικημενος νραμμερ του Ροκ αλλα για πολλους ο καλυτερος .Οι λογοι γνωστοι για οσους γνωριζουν το γκρουπ που παιζει 40+χρονια ( Deep Purple ) την δισκογραφια του ,συνεργασιες .Ενας αστειρευτος μουσικος ντραμμερ με καταπληκτικη αιθσθηση του χρονου ,με απιθανα toutti παντα σεμνος και πλακατζης στην παρεα !!!!!Εδω ενα σολο που  δειχνει την αυτο πειθαρχεια του και τνη τελεια ρυθμικη αγωγη που εχει διδαχθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδικημενος ως προς τι ωρε Περικλη? Καρα-διασημος ειναι, πλουσιος ειναι, ενας ζωντανος θρυλος του Rock ειναι και θα παραμεινει, τι αλλο θελει? 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξερω τι λεω εγω Κωστα παρε και ενα φοβερο σολο που κανει σε μια συναυλια λιγο πριν φυγει ο Blackmoore

απο το γκρουπ.

( ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΙΓΛΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΓΚΡΟΥΠ  -αυτος και ο Glover ηταν πιο πισω παντα ηταν και οι πιο ησυχοι εδω που τα λεμε  :D) )

Αλλα και στους κυκλους των ντραμερ (στην Ελλαδα τουλαχιστον δεν μνημονευταν -ακομη και τωρα -ευκολα) ....δεν ξερω το γιατι αλλα αυτην την εντυπωση εχω !!!!!ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδυναμια μου απο δραμερς...

 

Αλλα αυτο που μου τραβηξε την..απεχθεια... >:(

 

Εντος εκτος και επι ταυτα τοπικ:

Ο Μορς δεν υποφερεται στο συγκεκριμενο.Και σε πολλα αλλα.

 

Αγορι μου στους Περπλ παιζεις,οχι στα 35α γενεθλια του pacman...

Μου κανε το Fools εισαγωγη για instructional video.

Εκτος τοπου και χρονου.

 

Ειμαι αυστηρος θα μου πειτε αλλα οταν μεγαλοι κιθαριστες σαν και αυτον δεν εχουν  την αισθητικη

να υπηρετησουν την ιστορια ενος γκρουπ,εκπλησσομαι δυσαρεστα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδικημενος ως προς τι ωρε Περικλη? Καρα-διασημος ειναι, πλουσιος ειναι, ενας ζωντανος θρυλος του Rock ειναι και θα παραμεινει, τι αλλο θελει? 8)

 

+100000000

 

Δεν νομιζω να υπαρχει διασημοτερος ΖΩΝΤΑΝΟΣ ντραμμερ (με εξαιρεση τον Ringo & ισως και τον Watts) (ο Bohnam και ο Keith Moon ειναι πιο γνωστοι αλλα μας εχουν χαιρετησει...) στον πλανητη...

 

 

Αλλα και στους κυκλους των ντραμερ (στην Ελλαδα τουλαχιστον δεν μνημονευταν -ακομη και τωρα -ευκολα) ....δεν ξερω το γιατι αλλα αυτην την εντυπωση εχω

 

ΕΙΔΙΚΑ στην Ελλαδα δεν νομιζω να υπαρχει πιο...γνωστος ντραμμερ στους...ντραμμερ.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΔΙΚΑ στην Ελλαδα δεν νομιζω να υπαρχει πιο...γνωστος ντραμμερ στους...ντραμμερ....

Έτσι είναι.

Όσον αφορά το χαμηλό του προφίλ, έχει δίκιο ο Περικλής (με το τερατώδες εγώ του Blackmore και, δευτερευόντως, του Gillan, φαντάζομαι ότι κάποιος έπρεπε να κρατάει τις ισορροπίες...).

 

Κι εμένα ο αγαπημένος μου ροκ ντράμερ έβερ.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστορία πίσω από την κλασική εισαγωγή του Fireball και το λόγο που ο - σχεδόν πάντα μονόκασος - Paice πρόσθεσε δεύτερη κάσα (την οποία  είχε αφήσει ο K. Moon στο στούντιο) :

 

 

 

Και από ένα λάιβ, που βάζει δεύτερη κάσα μόνο γι' αυτό το κομμάτι:

 

 

 

Ο Πέτερ Γιάνκγ είναι Θεός.

Α καλά, δεν το συζητάω… ;D (πλάκα-πλάκα είναι καλός ντράμερ).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Α καλά, δεν το συζητάω… ;D (πλάκα-πλάκα είναι καλός ντράμερ).

Μια χαρά είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου