Προς το περιεχόμενο

My new propaganda superstrat...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις πληροφορηθηκα πως ειναι ετοιμη η νεα μου superstrat..! Το μπρατσο ειναι ενα fender 70's copy απο εναν γερμαναρα luthier, το σωμα 1 piece lightweight swamp ash,το paintjob ειναι δικό μου, εχω κανει superstrat wiring (3 "in phase/off/out of phase" mini switches,1 vol, 2 tone), 3 μονοι μαγνήτες haussel custom (μιλουσαμε στο τηλεφωνο μιση ωρα μεχρι να καταλαβω τι μου λεει, καταραμενοι γερμαναράδες!), κ συναρμολογηση, βερνικωμα κτλ στο NS guitars στα γιαννενα (www.guitars.gr). Με όσους μίλησα μεχρι στιγμης μου λενε παρα πολυ καλα σχόλια, ειδικά για τους μαγνήτες...Αυτην την στιγμη η κιθαρα ζει showcase στιγμες :D στα Γιάννενα και αύριο θα την έχω στα χέρια μου..! Θα επανέλθω με φωτογραφίες και clips! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

ΝΑ' ΤΗ!!!!!!!! Αυτή είναι η κιθάρα με το σφυροδρέπανο. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

(Πάει για κλείδωμα το thread :lol: :lol: :lol: :lol: )

 

 

Καλορίζικη! :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή! Θα μου άρεσε το κολλάζ να ειναι πιο "σκοτεινό" (εκείνο το γατάκι στο λαιμό μου κάθεται :lol: ), αλλά γούστα είναι αυτά. 8)

 

Θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις πως το κάνεις αυτό το πράγμα.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koυνελακια,γατες,cartoon...και διαφορα άλλα! Σκοπος ηταν να γινει ενα mix απο εφημεριδες,παρτιτουρες και γραμματοσημα της δεκαετιας του 70-80 (με ελαχιστα νεότερα πραγματα) που να απεικονιζουν μια "σχετικη" κοινονικη και ισως πολιτικη κατασταση... Τα επομενα project που θα αναλαβω, θα ειναι πιο σκοτεινα..! ;)

 

H διαδικασια ειναι αρκετα απλη για να την "υποθεσεις" (οντως, ειναι κολλα και χαρτι) απλα θελει πραγματικα πολυ μα παρα πολυ εξασκηση για να βγει καλο αποτελεσμα (ασχολουμαι με κολλαζ 3 χρονια και παλι η κιθαρα εχει μερικες ατελειες..) οποτε δεν τειθεται θεμα περιγραφης...Φαντασια, ορεξη και εξασκηση.

 

 

Χαριλατρε, εισαι σατανας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου ρε δικιά σου είναι αυτή..Πριν από μια βδομάδα που πήγα στο μαγαζί του Σταύρου είδα το σώμα πάνω στη πολυθρόνα και το συζητούσαμε.Ελπίζω σε καμιά βδομάδα που θα πάω να είναι ακόμα σε showcase στιγμές μπας και τη δώ από κοντά.Πάντως εγώ δεν είδα καμιά ατέλεια στο φινίρισμα, μια χαρά είναι.Αντε καλόπαιχτη ακι όσο πιο πολύ αργήσει να σου έρθει καλύτερα για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι, ποιου ηλπιζες να ειναι;; :D:D Δυστυχως η κιθαρα εφυγε σημερα για αθηνα, δεν θα την δεις...! Συντομα όμως θα ζωγραφισω κ αλλα σωματα για τον Σταυρο, οποτε...keep in touch..! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου