Προς το περιεχόμενο

My new propaganda superstrat...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανως δεν εχεις δει ποτε ζωντανα τον Μακη σε πανηγυρι... :lol: εκει θα εβλεπες την φημισμενη sonic blue strat του μεγα "Ινδιανου" :lol: :lol: :lol: σε ολο της το μεγαλειο ("κιθαρα που να "μπισταει" οπως η στρατ δεν υπαρχει") :lol: (ειδικα μεσα απο εναν super twin με 5-6 ....ΚΟΡΝΕΣ!!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Κρατα την' date='μια strat ολο και καπου θα σου χρησιμευσει...(σε κανα σκυλαδικο ας πουμε αν το φερει η αναγκη με τι θα παιξεις? :lol: )[/quote']

 

Πλάκα πλάκα το μόνο είδος που δεν έχω δει να παίζουν με strat είναι στα ΚΛΑΡΙΝΑ!!! :lol:

 

 

Ξέρει κανεις που μπορώ να βρώ έτοιμα backing track με κλαρίνα? Έτσι, για την κανοτομία του θέματος. :lol:

 

 

EDIT: Με πρόλαβε ο Μάκης :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μάκης όμως δεν παίζει αυτό που εννοώ εγώ κλαρίνα.

 

Δηλαδή ΑΥΤΟ:

 

 

αλλά κάτι τέτοιο:

 

 

Παρόμοιο μεν αλλά διαφορετικό.

 

Πάντως και τα δυο genres ΑΠΑΙΤΟΥΝ χρήση ES335!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,ρε γλεντια!! :lol:

 

Ειδικα το ΥΠΕΡΟΧΟ δευτερο κλιπακι με τον Μακη και τον ΓΙΓΑΝΤΑ Σουκα (αυτος με την Guild Starfire,ενας απο τους μεγαλυτερους ελληνες κιθαριστες ever!!)

 

Τον εχω γνωρισει στο στουντιο τον θεο και ειχα παθει πλακα με τις απαιτησεις του γυρω απο το gear.

 

Να φανταστεις την αγαπημενη του Guild δεν την εβαζε σε τιποτα κατω απο 100 βαττ (3-4 twin του φερανε και τους απεριψε ολους και τελικα εφερε τον δικο του με ΔΥΟ 300αρια ELECTRO VOICE γιατι μονο αυτα αντεχαν το τρομερο μπασοκιθαρο του με τις 15αρες Gogal!!! 8O ) γιατι....καλα το καταλαβες "δεν μπισταει βρε παιδι μου!!" :lol:

 

οντως στα "παλια" κλαρινα οπου δεν ειχαν μπασο μονο σκαφος μπορουσε να "κανει τη δουλεια",τωρα που το μπασοκιθαρο δυστυχως εξαφανιζεται λογω της χρησης του μπασου ολο και περισσοτερες strat σκανε μυτη...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όλοι αυτοί έχουν συνηθήσει να παίζουν χωρις μικρόφωνο, με τον ενισχυτή ΤΕΡΜΑ, γιανα μπορέσουν να συναγωνιστούν την ένταση του κλαρίνου το οποίο βγαίνει απο το PA.

 

Κανένας κλαριντζής δεν επιτρέπει σε κιθαρίστα να βγει από το PA στα κλαρίνα, μη τυχόν και ακουστεί δυνατότερα από αυτόν!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν σου αρεσει αυτο το στυλ στην κιθαρα παρε αυτη τη

 

δισκαρα

 

θα παθεις πλακα με το τι παιζει το ατομο!![/url]

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

untitled.JPG

 

"Βάρος: 0.11 kgr";!!; ΦΕΤΑ είναι να την πουλάνε με το κιλό;;; :lol:

 

11 γραμμάρια 15 ευρώ, ούτε χαβιάρι να'τανε!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά, μπερδεύτηκα, αλλά και πάλι το ένα κιλό βγαίνει 136 ευρώ!! 8O

 

'Aντε για να μην με κατηγορείτε ότι χαλάω τα ποστς (ούτε ένα καλαμπούρι βρε παιδί μου...) ας γυρίσουμε στο θέμα: γιατί την είπες Προπαγάνδα; Eμπνεύστηκες από τις Squier με το artwork;

 

0325003550_md.jpg

 

Mα αυτή είναι Tele... αξιέπαινη προσπάθεια πάντως, και ακόμη κι αν δεν σου κάνει τελικά, νομίζω ότι αποκόμισες πολύτιμες γνώσεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου