Προς το περιεχόμενο

My new propaganda superstrat...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Σταυρος ειναι ο Σταυρος Ντουκας και εδρευει στα Γιαννενα, take a look: www.guitars.gr .

 

BTW η προσπαθεια μου να συμφιλιωθω με μια στρατ μαλλον αποτυγχανει σιγα σιγα και ισως να βγει στο σφυρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα από την συμφιλίωσή σου με την Strat, η δουλειά που έκανες στο σώμα σε συνδυασμό με την πολύ καλή δουλειά του Σταύρου με τα βερνίκια εμένα με εντυπωσίασε.

Το μπράτσο μου φάνηκε "κάπως άβολο" αλλά αυτό είναι θέμα συνήθειας και οι μαγνήτες με το ιδιαίτερο "χρώμα" τους, υπεράνω κριτικής...

Κρίμα να μην την κρατήσεις αν είναι το πρώτο σου τέτοιο project...

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μπρατσο μου θυμιζει πολυ μπρατσο jazzmaster και ειναι πολυ καλο πανω στο χερι μου..Ετσι και αλλιως για τελε ξεκινισε αυτη η ιστορια αλλα λογω ανωτερας βιας κατεληξε...strat! Ετσι, μιας και δεν μου αρεσε καθολου σαν τυπος κιθαρας ειπα να της δωσω μια δευτερη ευκαιρια και να "συμφιλιωθω" μαζι της! Δυστυχως ειμαι αθεραπευτα telecasterακιας και μαλλον θα χρειαστω funds για τις 2 τελε που ετοιμαζω αυτον τον καιρο.. Παντως αν την δωσω, θα την δωσω με εναν κομπο στην καρδια, μιας και μου πηρε πολυ χρονο (και κοπο) και για να μαζεψω τα parts (η συνομιλια με τον haussel θα μου μεινει αξεχαστη, και μαλλον θα υπαρχει συνέχεια!) και για να φτιαξω το κολλαζ του σωματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραία φίλε...πραγματικό έργο τέχνης!!εγώ βέβαια θα την προτιμούσα με maple ταστιέρα και για παιχτικούς και για αισθητικούς λόγους... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, έτσι, μακριά κι αγαπημένοι με τις στρατ... :lol:

 

Σοβαρά τώρα, γιατί δεν την κρατάς; Πρέπει με την πώλησή της να στηρίξεις την αγορά των άλλων δυο;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α) δεν ειναι αγορα, τις φτιαχνω κομματι-κομματι, καρτερικα, και περιμενω πετοντας ταπες σε βαρελια μεχρι να βρω αυτο που θελω ακριβως.

Β) Ειναι ενα καταπληκτικο οργανο με απιστευτο χαρακτηρα και ιδιαιτερο ηχο που ειναι κριμα να καθεται μεσα σε μια θηκη και να βγαινει που και που/

Γ) Το προβλημα ειναι πως "κοστισε" αρκετα το ολο project. γυρω στα 1200 ε μονο τα parts και οι πρωτες υλες χωρις τον κοπο και τον χρονο που εριξα πανω της, ο οποιος δεν μπορει να κοστολογηθει καπως. Για κερδος απ την πωληση της, ειδικα στην Ελλαδα, ουτε λογος. Το να φυγει 1200 ε στην Ελλαδα ειναι απιθανο, οποτε μαλλον θα την βαλω στο ebay αν αποφασισω να την δοσω. Δεν σκοπευω να βγω "χαμενος" και να την δωσω σαν μεταχειρισμενο ειδος καθως δεν την αντιμετωπιζω ετσι. Ειναι μια κιθαρα one of the kind και αν ειχε μια σταμπα custom shop πανω της, θα κοστολογουταν 10.000-15.000 ε. Θελω αυτος που θα την παρει (αν την δωσω) να εκτιμησει αυτο που εχει πανω

 

P.s. Ειχα παρει καποτε ενα squire μπασσο και το ειχα ζωγραφισει, με σκοπο να το πουλησω. Το εδινα στην αγγελια οσο το δινει ο Θωμας με τα μεταφορικα ακριβως. Μετα απο καποιες μερες εμφανιζεται ενα post "καλα, το δινεις το οργανο στην ιδια τιμη με thomann μετα απο τοσα που του χεις κανει και περιμενεις να το πουλησεις;". Ε δεν θελω να παει η κιθαρα μου σε κανεναν τετοιο καγκουρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως οσο "παιχτικα" και ηχητικα ανωτερες απο τις "κανονικες" Fender & να ειναι οι διαφορες Partscaster ,οτι υλικα και να εχουν,οτι μαγνητες και οτι setup ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μη χασεις το 40%-50% της αξιας τους αν αποφασισεις να τις πουλησεις....

 

Στο εξωτερικο μαλιστα ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα...

 

Δυστυχως αν η κιθαρα δεν εχει "ουγια" (δηλ.δεν ειναι Fender) ξεχνα το το μεταπωλητικο.... :cry:

 

Κρατα την,μια strat ολο και καπου θα σου χρησιμευσει...(σε κανα σκυλαδικο ας πουμε αν το φερει η αναγκη με τι θα παιξεις? :lol: )

 

Φοβερο πραγμα παντως αυτο με τις strat και εγω οσες και να εχουν περασει απο τα χερια μου (καμμια 20αρια δηλαδη.. 8O ) τις εχω στειλει,δεν μου καθονται με τιποτα οσο και αν λατρευω τον ηχο τους...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατα την' date='μια strat ολο και καπου θα σου χρησιμευσει...(σε κανα σκυλαδικο ας πουμε αν το φερει η αναγκη με τι θα παιξεις? :lol: )[/quote']

 

Πλάκα πλάκα το μόνο είδος που δεν έχω δει να παίζουν με strat είναι στα ΚΛΑΡΙΝΑ!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου