Προς το περιεχόμενο

Πρώτη απόπειρα βίντεο...


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Αποφάσισα να ανεβάσω το πρώτο βίντεο που μόλις τελείωσα όχι γιατι έχει κάτι να πεί (μιάς και όπως γράφω είναι τεστ βίντεο) απλά ίσως του υπερβολικού μου ενθουσιασμού που επιτέλους κατάφερα να φτιάξω ένα βίντεο και να μπορέσω να το μοιραστώ με τους φίλους και μή.

Παίζω κιθάρα περίπου 3 χρόνια χωρίς δάσκαλο (κάτι που φαίνετε άλλωστε) και τραγουδάω στο μπάνιο που και πού  :P

Η εμπειρία μου στη λήψη ήχου είναι περίπου 2 βδομάδων.

Με λίγα λόγια ο συμφορουμίτης gary με βοήθησε να φτιάξω ένα home studio σε περίπου ένα μήνα χωρίς να έχουμε φυσικα εμπειρία στο θέμα... Απλά με τα λίγα που ξέραμε και με βιαβασμα στο Νόιζ μαζί με μπόλικες χαζές ερωτήσεις  :P

Έτσι έφτιαξα το αγαπημένο μου κομμάτι δοκιμαστικά για να δώ πως δουλεύει το όλο σύστημα.

Θα ήθελα να αξιολογήσετε το κομμάτι μετά το πρώτο του σόλο μιας και μέχρι εκεί το τραγουδάω λίγο νευρικά.

Επίσης να πω πως το κομμάτι γράφτικε με μία λήψη. Δηλαδή αυτό που βλέπετε στο βίντεο είναι και αυτό που ακούτε γιυατό άλλωστε και τόσα λάθοι στη φωνή και στα σόλο.

Περιμένω να ακούσω τα σχολια σας...  ::)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αξιοπρεπες.

Για πρωτη φορα πολυ καλα ηταν.

Θελεις φυσικα μελετη για βελτιωση και της φωνης και της κιθαρας.

Μου αρεσε που ενω ειχες το αγχος σου την εβρισκες παραλληλα με την ολη διαδικασια και εκστασιαζοσουν μερικες στιγμες  :)

 

ΥΓ αν και vegeterian το εχεις το μπακακι σου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοπρεπες.

Για πρωτη φορα πολυ καλα ηταν.

Θελεις φυσικα μελετη για βελτιωση και της φωνης και της κιθαρας.

Μου αρεσε που ενω ειχες το αγχος σου την εβρισκες παραλληλα με την ολη διαδικασια και εκστασιαζοσουν μερικες στιγμες  :)

 

ΥΓ αν και vegeterian το εχεις το μπακακι σου  ;D

χαχαχαχαχαχα Πραγματικά το 80% μου λένε για το μπακάκι μου...

Ουδε μία σχέση το Νίκ νέιμ μου με τη διατροφή μου χαχαχα. Τουλάχιστον μια φορά τη μέρα σουβλάκι χαχαχα

Επίτηδες το έχω κάνει για να αποσπάει τη προσοχή απο τις  ατέλειες του βίντεο.  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάτι ακόμα... Εάν έχει κανένας κάποια πρόταση για κάποιο movie maker εκτός του Windows k Window Live movie maker για να μπορέσω να κάνω κάτι αξιόλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ενδιαφέρει να κάνω ένα όμορφο βίντεο και να αλλάζουν όμορφα οι σκηνές τουλάχιστον.

Ελπίζω το πρόγραμμα που μου είπες να είναι εύκολο για αρχάριους. Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγέ μου, με αγάπη, συμπάθεια, στοργή και προδέρμ σου μιλάω, μάθε πρώτα να παίζεις / τραγουδάς / ηχογραφείς σε ένα καλό επίπεδο, και άσε τα βίντεα για μετά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρωτη φορα το γενικο συνολο ηταν αξιοπρεπες....οι αδυναμιες φαινονται στο παιξιμο και στη φωνη...απο εκει και περα αφου αποφασισες να εκτεθεις καλο ειναι να ακουσεις ολα οσα σου πουν ετσι ωστε να βελτιωθεις εκει που πασχεις μιας και φαινεται οτι το γουσταρεις το ολο πραγμα....συνεχισε ετσι και σιγουρα θα κανεις καλυτερα πραγματα στο μελλον....μπραβο για την προσπαθεια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγέ μου, με αγάπη, συμπάθεια, στοργή και προδέρμ σου μιλάω, μάθε πρώτα να παίζεις / τραγουδάς / ηχογραφείς σε ένα καλό επίπεδο, και άσε τα βίντεα για μετά.

'Οπως είπα και στην αρχή είναι εντελός ερασιτεχνική δουλειά και ο μόνος λόγος που το ανέβασα ήταν ο ενθουσιασμός που είχα εκείνη τη στιγμή και η ανάγκη να το μοιραστώ με άλλους  :)

Οπότε κράτα το προδέρμ δε θα μου χρειαστεί. Ίσως στο επόμενο βίντεο που θα ανεβάσω...

Άλλωστε εγώ ξέρω πως είναι καλό να βιντεοσκοπείς ότι παίζεις μιας και βλέπεις τη πρόοδο σου και να πέρνεις διάφορες κριτικές.

Με ενοχλεί που απλά με προτρέπεις να μη κάνω βίντεο έως ότου μάθω να παίζω Ίσως να μη μάθω και ποτέ.

Το θέμα είναι να μου υποδειξεις τί κάνω λάθος και πώς μπορώ να το βελτιώσω.

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες όπως και νάχει !  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρωτη φορα το γενικο συνολο ηταν αξιοπρεπες....οι αδυναμιες φαινονται στο παιξιμο και στη φωνη...απο εκει και περα αφου αποφασισες να εκτεθεις καλο ειναι να ακουσεις ολα οσα σου πουν ετσι ωστε να βελτιωθεις εκει που πασχεις μιας και φαινεται οτι το γουσταρεις το ολο πραγμα....συνεχισε ετσι και σιγουρα θα κανεις καλυτερα πραγματα στο μελλον....μπραβο για την προσπαθεια. ;)

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια.

Το γουστάρω πάρα πολύ πραγματικά και έχω ρίξει χρόνο και ΠΟΛΥ χρήμα τους τελευταίους 2 μήνες για αυτό. Όπως έιπα και παραπάνω στο πρώτο μέρος του κομματιού ήμουν αρκετά στρεσαρισμένος και γενικότερα βέβαια μιας και το κομμάτι έγινε μιά και έξω χωρίς δεύτερη προσπάθεια.

Ελπίζω την επόμενη φορά να τα πάω καλύτερα!

Δεν πτοούμαι σε καμία περίπτωση απο αρνητικά σχόλια!

Το μόνο που με εκνευρίζει είναι τα ειρωνικά σχόλια αλλα δε βαριέσαι και αυτά στο πρόγραμμα έιναι  :P

ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου