Προς το περιεχόμενο

Peavey Vypyr Tube 60..τον ακουσε κανεις?


jonnny32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι για εναν modelling ενισχυτη..modelling γιατι με ενδιαφερει να μπορω να παιξω διαφορα ειδη μουσικης,και σε distortion και σε καθαρους ηχους και πανω απ ολα να εχω ετοιμα presets χωρις να χρειαζεται να γυρναω καθε λιγο κουμπακια...κυριως παιζω στο σπιτι αντε και καμια προβα σε μεγεθος δωματιου με τον ντραμερ σε ηλεκτρονικα τυμπανα...

 

Τελευταια ακουσα τον line6 spider valve και μου αρεσε ο ηχος των 5881 στον τελικο (σιγουρα δεν τον συγκρινω με full tube αλλα η ιδεα των built-in effects και των presets μου αρεσε)

Ο peavey vypyr tube 60 εχει 2 η 4 6L6GC (δεν θυμαμαι ποσες) και περισσοτερα effects , αλλα στη Λαρισα δεν βρισκω να τον δοκιμασω..στο youtube μια χαρα ακουγεται αλλα σιγουρα αυτα τα κλιπακια τα περνανε απο επεξεργασια..

 

 

 

Ο τυπος μαλιστα παιζει στο ιδιο κλιπ με τον ιδιο σε solid state εκδοση για να δειξει την διαφορα

 

τι λετε?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 6L6 εχει.Τώρα που υπάρχει να τον ακούσεις καλή ερώτηση αλλά δεν τον έχω πετύχει πουθενά.Πάντως φαίνεται ενδιαφέρον περίπτωση,τον έψαχνα και γω να τον ακούσω σε κάποια φάση.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καν'τε ένα τηλέφωνο στο 210-3302095 (ΟΜΙΚΡΟΝ ΚΟΝΤΡΟΛ)να σας πουν που υπάρχει ο πλησιέστερος μεταπωλητής.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου