Προς το περιεχόμενο

Original CUBASE SX3 και σπασμένα VST Instruments


stelios_cy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος σε έναν υπολογιστή που τρέχει το οriginal CUBASE SX3 (με το USB κλειδί εγκατεστημένο, εννοείται), να χρησιμοποιήσει ταυτόχρονα μη οriginal (σπασμένα) VST Instruments χωρίς οποιοδήποτε πρόβλημα ή μπέρδεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πως ναι.

Δοκίμασέτο να δούμε τι θα πάθεις, 8O

ώστε να μάθουμε και εμείς. :lol:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος σε έναν υπολογιστή που τρέχει το οriginal CUBASE SX3 (με το USB κλειδί εγκατεστημένο' date=' εννοείται), να χρησιμοποιήσει ταυτόχρονα μη οriginal (σπασμένα) VST Instruments χωρίς οποιοδήποτε πρόβλημα ή μπέρδεμα;[/quote']

 

Εξαρτάται από τη μέθοδο προστασίας που έχει παραβιαστεί στην περίπτωση των "σπασμένων". Αν τα "σπασμένα" χρησιμοποιούν την ίδια τεχνολογία προστασίας που χρησιμοποιεί το Cubase (δηλαδή εκείνη της Syncrosoft), τότε υπάρχουν πολλές αναφορές για προβλήματα.

 

Φίλε Στέλιο, όπως ξέρεις, εδώ στο noiz υπάρχει μία ευαισθησία για συζητήσεις που αφορούν παράνομο λογισμικό. Οπότε σε παρακαλώ μη συνεχίσεις. Σου έδωσα την παραπάνω πληροφορία για δύο λόγους: α) για να σε γλυτώσω από ταλαιπωρία, β) για να ξέρουν και οι άλλοι, τι γίνεται.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως για ποια vst μιλάμε.

Κατά κανόνα όταν ξεκινάς νόμιμος,καλύτερα να συνεχίζεις ετσι.

Σε αντίθετη περίπτωση εχω δεί πολλά να συμβαίνουν σε διάφορα pc, αλλά ο περισσότερος κόσμος προτιμά να ακολουθεί την πεπατημένη: ή νόμιμα όλα, ή μαύρα όλα (με ότι συνεπάγεται αυτό)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είμαι υπέρ στο παράνομο software, απεναντίας τώρα κάνω προσπάθεια να αντικαταστήσω σιγά-σιγά οποιοδήποτε copy (λάθος μου) είχα ως τώρα με το original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, να ξερεις οτι οποιοδηποτε VST χρησιμοποιει για copy protection το USB dongle της Syncrosoft μετα την εγκατασταση του θα "αχρηστευσει" το αυθεντικο Cubase SX που εχεις. Δηλαδη δεν μπορεις να τρεχεις ταυτοχρονα αυθεντικο Cubase και VST οπως:

 

Groove Agent2

Virtual Guitarist 2

The Grand2

Korg Legagy Collection Digital Edition

 

Ανεφερα καποια ενδεικτικα.

 

Do the right thing :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου