Προς το περιεχόμενο

Γνωρίζει κανείς για την ποιότητα οργάνων του Dr Fret;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ NOIZ, ΑΛΛΑ ΑΡΧΑΙΟΣ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ. ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΝ << ΝΤΟΚΤΟΡ ΦΡΕΝΤ>>? ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ . ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρώτον, καλως ήρθες!

 

Δεύτερον, μια διόρθωση, είναι Dr. Fret.

 

Τώρα, ψάχνεις για κατασκευή ενός custom οργάνου ή απλά για σετάρισμα/επισκευή κλπ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω ακούσει διάφορες εμπειρίες από Dr. Fret, καλές και κακές, αλλά χωρίς να ξέρω προσωπικά δεν μπορώ να σχολιάσω. Ένα σώμα (fully loaded) που είχε κατασκευάσει για ένα γνωστό μου πάντως το έκανε άψογα. Πάντως να ξέρεις πως, ειδικά για strat τύπου όργανα, αν δεν έχεις κάτι εξαιρετικά συγκεκριμένο στο μυαλό σου μπορείς να πας για κάποιο όργανο παραγωγής και να το τροποποιήσεις αναλόγως, ή ακόμα και για μια partscaster, όπου για μένα θα ήταν η καλύτερη λύση σε strat-oειδές.

 

Αν θες πες μας όμως και τι συγκεκριμένα χαρακτηριστικά ψάχνεις, μήπως μπορέσουμε να βοηθήσουμε παραπάνω. Εκτός φυσικά κι αν έχεις ήδη κατασταλλάξει σε ένα 100% custom όργανο, όπου αλλάζει το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κατι στο μυαλο μου, αλλα καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. Ο λογος που δεν απευθυνομαι σε οργανο μαζικης παραγωγης δεν ειναι οτι θέλω κατι ξεχωριστο στο σχημα η στα χρωματα, με ενδιαφερει ο ηχος μονο και η ευκολια στο παιξιμο. Ο λογος ειναι οτι κοματι απο κοματι εχει μεγαλες διαφορες και ειναι λιγο πολυ ζαρι στο τι θα σου πεσει στα χερια . Τουλαχιστον αυτη ειναι η προσωπικη μου εμπειρια ολα αυτα τα χρονια . Εχω παιξει με Fender εξαιρετικες , αλλα εχουν πεσει στα χερια μου Fender (usa παντα) που δεν ηταν επαρκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αρκετα χρονια πελατης του,αρχηκα για σεταρησματα και τελευταια για να μου ''δεσει'' 2 partcasters.

any way δεν ειχα ποτε προβλημα.το βασηκο ειναι οτι θα σου πει με το τι $ διαθετεις,τι μπωρεις καλητερο να κανεις στα spec's που θες.απο'κει και περα ξερω οτι πια κατασκευαζει και στρατο σε πιο προσητες τιμες απ'οτι παλιοτερα.νομιζω οτι εχει μια στην βιτρηνα του ο Ζαχος κατω στο κεντρο.και εαν ευκαιρεις της ριχνεις μια ματια

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.guitars.gr

Είναι το site του ντούκα.Φτιάχνει στρατ και μάλιστα πολύ καλά.Δεν παίζει να μην μείνεις ευχαριστημένος.έχει και κάποια βιντεάκια απο όργανα που έχει φτιάξει.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Γιωργος κανει παρα πολυ καλη δουλεια! χρονια πελατης του αλλα κιολας μου εχει φτιαξει ενα custom οργανο κ ειχα μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος! ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιωργος (DrFret) μπορει να σου φτιαξει αυτο που θελεις. Εχει και την εμπειρια και τα εργαλεια.

 

Αυτη που εχει στο ζαχο την εχω πιασει, αλλα δεν ειχα την ευκαιρια να την δοκιμασω σε ενισχυτη.

 

Αξιζει να πας να την δοκιμασεις.

 

Παρολο που δεν ειναι "custom built" κατασκευη, μπορεις να παρεις μια γευση για το τι μπορει να γινει.  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου