Προς το περιεχόμενο

Still got the blues -solo- cover (λέμε τώρα..)


Fenderikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτο βίντεο που ανεβάζω. Είναι one take, και έχει τα λαθάκια του χρονικά, και τονικά στα bends χάνω λίγο. Είμαι αυτοδίδακτος που λένε και δεν έχει και πολύ καιρό που το πήρα ζεστά και μελετάω. Κάθε είδους εποικοδομητικά σχόλια δεκτά, αλλά με το μαλακό παιδιά ε;;   :-[  Thanks for your preciouss time! ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη προσπαθεια ειναι δεν ειναι κακη......μερικα bends  στην αρχη ξεφυγαν λιγο αλλα νταξ.....θα φτιαχτουνε.......παντως η strat  ενω εχει ωραιο ηχο στο  video  φαινεται λιγη για αυτο το κομματι επειδη εχει μονο.......εαν το επαιζες με διπλο μαγνητη θα γεμιζε περισσοτερο......παντως σαν ηχος για καποιο αλλο κομματι μου αρεσε αρκετα ;D...μπορεις να πει τι χρησιμοποιησες απο θεμα μαγνητες και ενισχυτη και drive?

 

 

καλη προσπαθεια...... ;) παντως

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια φίλε μου. :D  Ναι όντως τα bends ειδικά στην αρχή είναι πολύ offside..

Λοιπόν από θέμα ήχου τώρα τίποτα ιδιαίτερο. Fender fat strat deluxe 98' με μανίσιους scn μαγνήτες και διπλό bridge, amp fender super reverb reissue, και gt10 πεταλιέρα με απλά ένα preset μιας και είναι καινούρια πεταλιέρα και ακόμα δεν έφτιαξα ήχους. Αν θυμάμαι καλά παίζω με το preset rock riff. Ο ήχος χάνει πολύ πάντως στο βίντεο ειδικά σε όγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η προσπαθεια φιλε μου αλλα θελει αρκετη ακομα.

Τα λαθακια στα bend και το οτι εισαι εκτος χρονου σε καποια σημεια και δεν πατας καλα ειναι γεγονος.

Το καλο ειναι οτι τα εχεις καταλαβει οποτε θα τα προσεξεις ετσι ωστε να βελτιωθεις στα σημεια που υστερεις.

Επισης εχασες καποιες χαρακτηριστικες φρασεις του κοματιου που θα σου εδιναν ποντους (αν ηθελες βεβαια να το παιξεις ακριβως αν οχι καλα εκανες και επεξες οτι επαιξες)

Συνεχισε με ορεξη για δουλεια και κατι θα γινει σιγουρα.

Εισαι σε καλο δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπες να κριτικαρουμε με το μαλακο και πατησα το play με βαρυ χερι. Καμια σχεση! Εισαι σε καλο δρομο και δεν θα σταθω στα λαθακια καθως αμα εισαι σοβαρος για το παιξιμο σου, που θα πει να παιζεις ΚΑΙ να ακους αυτο που παιζεις (αλλοι απλως 'παιζουν'), τα αναγνωριζεις και διορθωνεις, αλλα στην ορεξη και ενθουσιασμο που περασαν τουλαχιστον σε μενα και που δεν μαθαινονται. Ξερεις ποσα παλικαρια εχω δει που τεχνικα ειναι λεβεντες αλλα δεν σου 'περνανε' τιποτα, εκεινη τη στιγμη θελω να πεταξω την κιθαρα μου απ'το παραθυρο. Η τεχνικη μαθαινεται, οποτε μην ανησυχεις. Ξανακουσε το κλιπ μετα απο κανα μηνα και αμα δεν σουφρωσεις θα συμφωνουμε.  :)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλη η προσπαθεια φιλε μου αλλα θελει αρκετη ακομα.

Τα λαθακια στα bend και το οτι εισαι εκτος χρονου σε καποια σημεια και δεν πατας καλα ειναι γεγονος.

Το καλο ειναι οτι τα εχεις καταλαβει οποτε θα τα προσεξεις ετσι ωστε να βελτιωθεις στα σημεια που υστερεις.

Επισης εχασες καποιες χαρακτηριστικες φρασεις του κοματιου που θα σου εδιναν ποντους (αν ηθελες βεβαια να το παιξεις ακριβως αν οχι καλα εκανες και επεξες οτι επαιξες)

Συνεχισε με ορεξη για δουλεια και κατι θα γινει σιγουρα.

Εισαι σε καλο δρομο.

 

+2112  ;)

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου