Προς το περιεχόμενο

Carvin BASS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω φάει σκάλωμα τελευταία με τα carvin μπασάκια. Και σκοπεύω μέχρι το καλοκαίρι να τσιμπίσω κανένα απλα θέλω να το συζητήσουμε λιγάκι. :wink:

Κατ'αρχάς θα ήθελα να ακούσω γενικότερα την γνώμη σας. Έχετε παίξει με κανένα? Ποιότητα κατάσκευής (ξύλα, ηλεκτρονικά, κλπ)? Ποιότητα/τιμή??

Και κάτι άλλο. Πριν το τσιμπισω θέλω να μάθω λεπτομέριες για τα ξύλα και τα ηλεκτρονικά για να ξέρω τί να παραγγείλω, αλλα σε θέμα διαστάσεων και βάρους? Πιστεύετε οτι αν παίξω σε μπασάκι (στα ενχώρια μαγαζιά) με πάνω κάτω τις ίδιες διαστάσεις (τάστα, μανίκι κλπ) θα μπορέσω να πάρω μια γενική εικόνα για το αν θα με βολέψουν στο παίξιμο ή λέω μαλα(ΜΠΙΙΙΠ!)??

Α! Επίσης αν παραγγείλω απο το site (το οποίο παρεπιπτοντως δε κατάλαβα πως γίνεται :? ) θα μου το στείλουν ή θα με παραπέμψουν σε κανέναν Έλληνα αντιπρόσωπο?

 

thanx

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Recoc, πολύ καλή επιλογή σου!!! χε χε είμαι υπέρμαχος της Carvin!!! είναι εκπληκτικά ποιοτικότατη εταιρεία! Εχω Carvin κιθάρα και ομολογώ ότι είναι εξαιρετικά καλοφτιαγμένη. Δεν έχουν λυπηθεί οι κατασκευαστές ούτε ποιότητα στα ξύλα ούτε στο φινίρισμα και τα ηλεκτρικά είναι τόσο καλά που δεν σε παραμυθιάζουν, ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ επιπέδου. δηλαδή καλοί μαγνήτες, γεφυρες ποντεσιόμετρα κτλ. Θα σε καλύψουν σε όλα τα φάσματα της μουσικής. Πάνω από όλα δεν χρειάζεται να πετάξεις μια ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ. τα όργανα της Carvin είναι σε άπόλυτα φυσιολογικές και προσιτές τιμές για την ποιότητα τόυς (δηλαδή δεν πουλάνε ΦΥΚΙΑ για μεταξωτές κορδέλες) Εγώ ψώνισα από Ελλάδα την δική μου κιθάρα Carvin, και τσεκάρωντας στο internet, με χαρά διαπίστωσα ότι η τιμή που μου έκαναν εδώ ήταν η ίδια από το site με τα έξοδα μεταφοράς!! και έπαθα πλάκα. Ενδεχομένως αν την παράγγελνα απ' έξω να είχα και φόρους τελωνείου κτλ. 1250€ μου κόστισε η DC135 με συγκεκριμμένα specs που ήθελα και από αμερική μου "έβγαινε" κάπου 1420$ δηλαδή πάνω - κάτω τα ίδια.

Αυτά.......

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση!! Δηλαδή ο αντιπρόσωπος δε πήρε τίποτα??? 8O Εσύ πήγες και τη δοκίμασες στο μαγαζί πρώτα?? Επειδή θεσ/νίκη δε πρέπει να φέρνει κανείς θα είναι λίγο δύσκολα να το δοκιμάσω. :cry:

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης υπαρχει πλεον και επισημο ευρωπαϊκο site/online shop

 

www.carvin.nl

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι δεν έβγαλε ..... αλοίμονο! Σίγουρα είχε κέρδος. απλά το πιθανότερο να μην ήταν της τάξης του 35000% που δουλεύουν οι αντιπρόσωποι Fender - Gibson! :lol: :lol: Ναι την δοκίμασα καμιά ωρίτσα πάνω σε Carvin Legacy 100Watts λαμπάτο ενισχυτή, και είχα την δυνατότητα να ακούσω και 5-6 Carvin κιθάρες ακόμη. Μου έκανε εντύπωση η ποιότητά τους, η σχεδίαση του μπράτσου και τα καταπληκτικά χαρακτηριστικά τους. Αν και το Headstock με ξένισε (λάτρης του κλασσικού της Fender- Gibson) :oops: αλλά το ξεπέρασα κατευθείαν ...... παίζοντας χεχεχεχεχεε.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι δεν έβγαλε ..... αλοίμονο! Σίγουρα είχε κέρδος. απλά το πιθανότερο να μην ήταν της τάξης του 35000% που δουλεύουν οι αντιπρόσωποι Fender - Gibson! :lol: :lol:

 

Ναι βρε αυτό ενοούσα!!!! αλίμονο αν δεν έβγαζε κάτι και ο αντιπρόσωπος! Πως θα θρέψει την οικογένειά του ο άνθρωπας :wink:

 

επισης υπαρχει πλεον και επισημο ευρωπαϊκο site/online shop

 

www.carvin.nl

 

thanks. χρήσιμο! :D

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου