Προς το περιεχόμενο

DJ Mix και ACID Pro: Audio CD Burn


ghen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Αναρωτιέμαι αν μέσα από το ACID Pro 7, μπορεί κανείς να δηλώσει σε ποιά σημεία ενός DJ Mix, θα αλλάζει το track number, όταν γίνεται playback σε ένα συμβατικό CD Player.

 

Ξέρω ότι υπάρχει η έννοια των Markers, και ότι μπορούν να μεταφερθούν στο exported wave ως metadata. Mετα μπορεί να ακολουθήσει διαδικασία όπως: φόρτωμα του 800ΜΒ αρχείου στο SoundForge->Create Regions from Markers -> Export Regions, etc...,

 

Αλλά για την δουλειά που το θέλω, θα ήταν πολύ βολικό αν γινόταν όλη αυτή η διαδικασία μέσα από το ACID: και το χώρισμα σε individual tracks, και η εγγραφή σε Audio CD.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ACID Pro 7 έχει track markers και δίνει δυνατότητα για Disk@once kai Track@once εγγραφή.

 

Δυστυχώς δεν αναγνωρίζει το MATSITA CD-RW CW-8221 Recorder που φοράει το Macbook μου.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέταξα το Nero και το Roxio και άλλα παρεμφερή και τώρα φαίνεται το Recorder μέσα στο ACID.

 

Τα προηγούμενα τα έβαλα δοκιμαστικά, μέχρι να βρώ κάποιο που να κάνει σωστή εγγραφή.

 

Ελπίζω τώρα που είναι καθαρό το σύστημα να γράφει κανονικά το ACID.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου