Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για επιλογή μικρών studio monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

 

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας για καλό μικρο- φθηνό μονιτορ για οικιακή χρήση!

 

Έχω κατασταλάξει στα :

 

Behringer MS16

 

M AUDIO STUDIOPHILE AV-30

 

Θα χρησιμοποιήσω το m-audio fast track pro!

 

Παρακαλώ να μην υπερβαίνει τα 100ευρώ!

 

 

Ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/details.php?id=96887 (δεν έχω σχέση με τον πωλητή)

 

Μμμμ..το σκεφτομαι! Ακομα και τα 5-10 ευρω ειναι σημαντικά καθως με αυτά παιρνεις καλώδια (jack κ.τλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ακούσει απο κοντά αυτά:

 

Behringer MS16

 

M AUDIO STUDIOPHILE AV-30

 

Να μου πει την άποψή του;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ..το σκεφτομαι! Ακομα και τα 5-10 ευρω ειναι σημαντικά καθως με αυτά παιρνεις καλώδια (jack κ.τλ)

 

Να μην υπερβαίνει τα 100 ευρώ είπες, δεν είπες τα 90, γι'αυτό σου πρότεινα αυτά. Από εκεί και πέρα μην το πολυψάχνεις το θέμα, γιατί στα λεφτά αυτά δεν θα βρεις κάτι αξιόλογο. Τουλάχιστον αυτά που σου πρότεινα είναι καπως καλύτερα από αυτά που κοιτάς! Τι monitoring περιμένεις να κάνεις από αυτά τα τοσοδούλια; Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην υπερβαίνει τα 100 ευρώ είπες, δεν είπες τα 90, γι'αυτό σου πρότεινα αυτά. Από εκεί και πέρα μην το πολυψάχνεις το θέμα, γιατί στα λεφτά αυτά δεν θα βρεις κάτι αξιόλογο. Τουλάχιστον αυτά που σου πρότεινα είναι καπως καλύτερα από αυτά που κοιτάς! Τι monitoring περιμένεις να κάνεις από αυτά τα τοσοδούλια; Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές ;)

 

Τι εννοεις ειναι καλύτερο από αυτά που λεω! Δε ξερω, ψιλοασχετος είμαι αλλά εκτός από τα

TRS inputs που έχει δε βλέπω κάτι παραπάνω! Μπορεί να είναι κατι που δε το ξέρω οπότε καθετί που ξερεις ή ξερετε, είναι επρόσδεκτο!

 

Ξερω ότι δε παιρνω κατι ποιοτικό. Ξερω ότι ρωταω να πάρω τον κουλό ή τον στραβο με αυτά τα χρήματα! Μια πρόχειρη δουλειά θέλω να κάνω με δαυτα! Αλλά υπάρχει περιπτωση να πάρω κανα καλώδιο που να προκυψει να πάρω! Κανα XLR καλώδιο που να παλευτει καλύτερα την κατάσταση για το απότελεσμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις ειναι καλύτερο από αυτά που λεω! Δε ξερω, ψιλοασχετος είμαι αλλά εκτός από τα

TRS inputs που έχει δε βλέπω κάτι παραπάνω! Μπορεί να είναι κατι που δε το ξέρω οπότε καθετί που ξερεις ή ξερετε, είναι επρόσδεκτο!

 

Ξερω ότι δε παιρνω κατι ποιοτικό. Ξερω ότι ρωταω να πάρω τον κουλό ή τον στραβο με αυτά τα χρήματα! Μια πρόχειρη δουλειά θέλω να κάνω με δαυτα! Αλλά υπάρχει περιπτωση να πάρω κανα καλώδιο που να προκυψει να πάρω! Κανα XLR καλώδιο που να παλευτει καλύτερα την κατάσταση για το απότελεσμα!

 

Ότι πληρώνεις παίρνεις...τα M-Audio AV30 έχουν 3ρι woofer...τα Behringer έχουν 4ρι αλλά κοστίζουν 59 ευρώ...μην το βλέπεις τόσο απλά, η διαφορά δεν είναι μόνο τα TRS inputs...είναι ποιοτική και ηχητική...αυτά που σου πρότεινα αν δεν κάνω λάθος, καινούργια κόστιζαν (λέω κόστιζαν γιατί απ'ότι ξέρω δεν κυκλοφορούν πλέον) τουλάχιστον 150 ευρώ! Από κει και πέρα είναι δίκο σου θέμα! Aς σου πουν γνώμες και για τα 2 που ανέφερες και βλέπεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ..το σκεφτομαι! Ακομα και τα 5-10 ευρω ειναι σημαντικά καθως με αυτά παιρνεις καλώδια (jack κ.τλ)

Τα καλωδια συμπεριλαμβανονται μεσα στην τιμη. Θελεις να σου προτεινουμε γενικως ηχεια μεχρι 100 ευρω η εχεις καταληξει σε αυτα τα 2?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλωδια συμπεριλαμβανονται μεσα στην τιμη. Θελεις να σου προτεινουμε γενικως ηχεια μεχρι 100 ευρω η εχεις καταληξει σε αυτα τα 2?

 

Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο εκτός από αυτά τα 2, ευχαρίστως όμως δεν εννοώ τα καλώδια το να υπαρχει RCA ή για TRS καλώδιο, αλλά για γενικότερα κανα jack ή patch cord που πιθανό στο μέλλον να χρειαζομαι! Βασικά εννοώ γυρω στα 100 ευρω αλλα όχι να το υπερβώ αλλά ούτε και 100 ευρώ ακριβώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου