Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ΝΙ Audio Kontrol 1


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα! Εχω την καρτα ηχου audio kontrol 1 της Native Instruments και δεν μου κανει ασφαλη καταργηση της περισσοτερες φορες και αναγκαζομαι να την αποσυνδεω κατευθειαν , γιατι αν δεν το κανω και κλεισω το pc , ωστε να κανει ασφαλη καταργηση μονη της , το pc κολλαει στο εγγραφη μη αποθηκευμενων δεδομενων στο δισκο , και για να τερματιστει πρεπει να την αφαιρεσω τοτε , οποτε δεν κερδιζω και τιποτα! Μου το κανει απο παντα απο τοτε που την πηρα και εχω κανει και 2 format ολο αυτο το διαστημα που την εχω για ασχετους λογους , αλλα τα ιδια! Οποιος ξερει κατι ας μου πει!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

από την στιγμή που δεν είναι συσκευή αποθήκευσης (ώστε να υπάρξει κίνδυνος απώλειας δεδομένων) και έχει και εξωτερική τροφοδοσία, δεν είναι απαραίτητη η διαδικασία της ασφαλούς κατάργησης...

μπορείς να την αφαιρείς άφοβα...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

έχεις δίκιο... κακώς θεώρησα δεδομένο ότι θα έχει αλλά και πάλι, πρόβλημα ουσιαστικό, είναι απίθανο να συμβεί με hot αφαίρεση usb συσκευής πλην αποθηκευτικών μέσων...

βέβαια καλό είναι κατά την αφαίρεση να είναι μην είναι ανοιχτό κάποιο software που την χρησιμοποιεί (ένα daw πχ) για τον φόβο των ιουδαίων... όμως όσο το κάνεις όπως λες πριν το shutdown, πέραν της "εργονομικής παραχώρησης" δεν τίθεται θέμα ανησυχίας..

ελπίζω το τροφοδοτικό του pc σου να είναι καλής ποιότητας και ικανής ισχύος... αν όχι είναι "σοφή κίνηση" να επενδύσεις σε αυτό ως προτεραιότητα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε μου αυτη την καρτα δουλευω και εγω και δεν εχω κατι τετοιο,εχεις κατεβασει τον πιο προσφατο driver για την καρτα μηπως και??? λειτουργικο xp? vista?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω λειτουργικο xp!Και εχω κατεβασει τα τελεφταια drivers!Τωρα συμφωνα με αυτα που μου λες , τι να πω! Μπορει να φταινε και τα usb του laptop μου!Να σαι καλα!Ευχαριστω!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δυστυχώς σε laptop (μάλλον λόγω των "εκπτώσεων" που γίνονται στα parts σε σχέση με τα ανάλογα των desktop υλοποιήσεων) ακούω  συχνά προβλήματα χωρίς "φανερή" αιτία...

 

πάντως επειδή φαντάζομαι ότι στο startup θα φορτώνεται και ένα soft interface καθώς και ένα service που  αφορούν την κάρτα σου, δοκίμασε πριν το shutdown να τα απενεργοποιήσεις χωρίς να αφαιρέσεις την κάρτα... αν δεν κολλήσει σε αυτή την περίπτωση θα έχεις μια ένδειξη για το που οφείλεται το πρόβλημα ελπίζοντας σε ένα μελλοντικό upgrade των drivers να λυθεί...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

de ftaiei i audio kontrol 1 file mou. einai ekpliktiki karta. ftaei i usb. einai gnosto oti meta to sp1 ton xp ta epomena sp katestrepsan tis usb k fw ton pc k laptop. ase pou sta laptop oi usb einai poli ftinis kataskevis. vale tin ak1 se ena macbook, akoma k to pio ftino, h' ena imac akoma k 5etias, k tha doulepsei roloi. ola doulevoun kala se mac. sto pc distixos doulevei kala mono oti einai se pci h' pci express. an doulepsoun ta alla einai thema tixis.

Kosmas Andreou Lapatas

Pianist | Teacher | Musicologist | Composer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου