Προς το περιεχόμενο

k i n m a n


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιοι noizαδες απο εδω φορανε τους kinman στα μωρα τους???

 

μοντελα?? κριτικες και αποψεις???

 

δοκιμασα τους hank marvin και νομιζω οτι ειναι πολυ καλοι.

για να δουμε

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιοι ειναι οι 54?

δεν τους βρισκω στο site.θελω απλα να μην crunchαρουν σε πεντακαθαρο παιξιμο (δηλαδη χαμηλο output) και στρατενιο ηχο....ξερετε εσεις.....αυτον τον αξιοζηλευτο....χε χε χε!

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διορθωσα..οι 56 ειναι αυτοι που ακουσα...καλα για τα καθαρα που ακουσα δεν το συζηταω απο τα καλυτερα που εχω ακουσει...

γνωμη μου...επενδυσε ΑΦΟΒΑ σε ενα σετ kinman και αν δεν σου αρεσουν θα σου κατσω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επενδυσε ΑΦΟΒΑ σε ενα σετ kinman και αν δεν σου αρεσουν θα σου κατσω... :)

 

 

Παρακαλώ να γραφεί στα πρακτικά αυτό.... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι οι mk2.

αυτους εχει και ο scott henderson στις συναυλιες που δινει στην αμερικη(ιδαιτερα στην αμερικη λογο του τεραστιου θορυβου που εχει στις συναυλιες στην καλιφορνια).πρωτα ειχε τους dimarzio virtual vintage 2.2 και μετα πηγε στου kinman 56 mk2 :wink:

 

AVn-56 (Mk-II )

UPDATED 27 Aug 04. (Un-aged tone) Sweet, twangy & ultra responsive 5.6 K-ohms; Resonance 3.4KHz; Inductance 2.19 H; Surprisingly strong output

 

First, even though the above specs suggest a mild pickup without any guts it should be understood that my noiseless design enables performance that is not possible with regular single coil design. Scott Henderson (LA artist) talking about the sound of the 56 said "a year ago I would have thought this was impossible!" (Read user comments for Scotts other comments)

 

Classic Authentic unaged Vintage sound with no noise & low string pull. The carefully sculpted twangy mids complement the richly textured sweet trebles that retain their cut, without breaking up, even under frenzied conditions. Never harsh or brittle the sweet clear tone, commanding presence, detailed twangy low mids and very dynamic response makes it versatile and ideal for Virtuoso, Rock, Blues, Surf, Instrumental and Country playing. The AVn-56 captures the essence and beauty of classic vintage Strat* sound in its entirety, including the full bass response of vintage pickups.

 

The special low string-pull Alnico-5 magnets result in more sustain, less fret rattle & clutter and negligible 3rd & 6th string warble (Strat-itis); my advanced technology solves all the traditional, annoying irritations of single coil Strat* pickups. Experience the top-shelf new-vintage, no noise, no nonsense AVn-56 and discover 'How Sweet It Is'. My best Strat pickup ever!!!! Pure MAGIC!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα.....τωρα εχει πολλη σκεψη.......ουφ....em.icon.blush.png

 

ειμαι αναμεσα στους hank marvin και traditional mk2....

β ο η θ ε ι α ,,,,,,,, :roll: :roll: :roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληροφοριακα παντως μην κρινεις με βαση τα κλιπακια απο το site του kinman..μολις τα ακουσα και μπορω να πω οτι ειναι ΧΑΛΙΑ και δεν ανταποκρινονται στον ηχο τουλαχιστον των 56 που εχω ακουσει εγω live :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου