Προς το περιεχόμενο

Blue screen error+Torrent Clients


alekelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω στο λάπτοπ μου ένα "κουφό" πρόβλημα.Συγκεκριμένα όποτε ανοίγω οποινδήποτε client για torrent μετά απο λίγο(οχι στάνταρ κάθε φορά) μου βάζει την περίφημη μπλε οθόνη το σύστημα και ως εκ τούτου κάνει μόνο του restart.Έχω δοκιμάσει όλα τα προγράμματα και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι το προβλημα δε δημιουργείται απο το πρόγραμμα που κατεβάζει. Έκανα και φορματ αλλά εις ματην..

Σας παρακαλώ οποιος έχει έστω καμία ιδέα για το τι μπορέι να φταίει ας απαντήσει γιατί απλά έχω απελπιστεί.

 

Υ.Γ.Να αναφέρω οτι η μυθική μπλε οθόνη πετάει το εξής:

  "Driver not equal"

  και πιο κατω.. STOP:0x000000D1(0x00000000,0x00000002,0x00000000,0x85370DDA)

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ οποιος έχει έστω καμία ιδέα για το τι μπορέι να φταίει ας απαντήσει γιατί απλά έχω απελπιστεί.

Nομίζω ότι οφείλεται στη κατάρα του Eyeprotocol...και δεν υπάρχει (ακόμα) βεβαιωμένη σωτηρία.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις θέμα με κάποιο hardware κατα πάσα πιθανότητα.

 

Ενα παρόμοιο θέμα χωρίς αναφορά λύσης: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=169450

 

Μάλλον δείχνει ότι κάτι τρέχει με την κάρτα δικτύου. Έκανες κάποιο update πρόσφατα ή έχεις κάποιο antispyware φρέσκο; Αν έκανες φορμάτ τότε δεν υπάρχει νόημα να κάνεις κάποιο restore μιας και ότι παλαιότερα configurations είχες χάθηκαν.

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις ενα ενα κάποια hardware να δεις τι γίνεται.

 

Καλού κακού δώσε μας τα πλήρη χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα αλλά όπως είπες δεν βρεθηκε λυση..

Εβαλά σχετικα τελευταια το  NOD32 αλλα δεν θυμαμαι πότε μου πρωτο-εμφανιστηκε το προβλημα..

 

Toshiba Laptop

1,5 GHz

512 Ram

Windows Xp Professional (αυθεντικα)

 

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φορμάτ το κάνεις με το recovery cd της Toshiba ή από ξεχωριστό cd Windows XP Pro?

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την κάρτα δικτύου να δεις αν οφείλεται εκεί.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου