Προς το περιεχόμενο

Χαλαρό πετάλι σε Tonelab LE


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gentlemen καλησπέρα,

 

Πριν μερικούς μήνες αγόρασα μια Tonelab LE. Μετά απο μια μέτρια χρήση το πετάλι άρχησε να χαλαρώνει και να μην στέκεται σε μια θέση. Για παράδειγμα αν το αφήσω στη μέση και βγάλω το πόδι μου τότε θα πέσει προς τα κάτω και βέβαια θα αλλάξει και την ανάλογη παράμετρο.

 

Έχει κανείς απο εσάς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα; Καμία πρόταση/πατέντα επαναφοράς;

 

ευχαριστώ εκ των προταίρων

...στο πλοίο της αγάπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κάποια βίδα στο πλάι του πεταλιού που ρυθμίζει το πόσο χαλαρό ή σκληρό είναι????

 

Υ.Γ.Δεν έχω tonelab αλλά στην X3 live μου είναι έτσι και υποθέτω θα συμβαίνει το ίδιο...

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια έχει, δοκίμασα πολλές φορές αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Η βίδα δεν σφίγκει εξωτερικά (με κατσαβίδι ας πούμε), μόνο πηγαινοέρχεται δεξιά αριστερά

Ή το κάνω λάθος ή απλά δεν γίνεται  :-\

...στο πλοίο της αγάπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω παλιοτερα , αλλα δεν τα ειχα καταφερει...

τωρα καταλαβα , αλλα.....δεν την εχω πλεον την LE...!!

 

;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι αυτο σου κανει ;)

 

http://www.tonelable.com/takeapart.html

 

Πολύ σωστό το site, το είχα χρησιμοποιήσει για το ίδιο πρόβλημα και... problem solved!

Προχώρα άφοβα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Λοιπον, εχω μια πεταλιερα (toneworks ax1500g). Την ξεθαψα πριν λιγο μεσα απο ενα κουτι που κραταω παλια πραγματα. ειναι σε πολυ καλη κατασταση, μονο που εχει το εξης προβλημα: Αλλαζουν μονες τους οι παραμετροι. Εκει που, ας πουμε, εχω μονο ενα chorus και παιζω χαλαρα, μου χωνει ενα distortion! Παιζει να την φτιαξω μονος (αφου δε την χρησιμοποιω και δε με πειραζει να ρισκαρω να την καταστρεψω κι ολας ;D)? Εχει κανεις καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου