Προς το περιεχόμενο

Προβλημα για εξασκηση. Ηλεκτρονικά ή practice pads;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα ντραμς, παρα πολλοι μελετανε πανω στα ποδια τους και πανω σε μαξιλαρια η και εγω δεν ξερω σε τι αλλο!

 

Στο αυτοκινητο. Ταμπλο προ του τιμονιου και τζαμι. Πατ, κιουτ, πατ, κιουτ! Εχω διωρο ταξιδι προς χαλκιδικη μερια το γουικεντ. Ρε τι μελετη εχει να πεσει!  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε ξενερώνουν τα πλαστικά, πάρε αυτά. Εμένα προσωπικά με ξενερώνει να μη βγαίνει ο ήχος drums (οποιοσδήποτε ήχος, ακομη και απο το πιο άχρηστο crash) και να ακουω ενα τακ-τακ-τακ-τουκ-τακ-τα (παραστατικότατος  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλως προτιμω τα pads γιατι ειναι και πιο φθηνα και σε ωθουν στο να εξασκηθεις...δν συμφωνω με την αποψη οτι τα pads δν προσφερουν τιποτα...απλως παω προς τα pads λογω του παραγοντα χρηματος(φοιτητες γινομαστε.θελουμε λιγακι οικονομια...)και επειδη θελω να εξασκηθω..με φυσικα μπορω να παιζω κ εκτος σπιτιου σε ενα στουντιο με τη μπαντα μου βρε αδερφε,...τωρα αποκλειεται να παρω τα φυσικα μαζι μου γτ μαλλον θα μεινω σε πολυκατοικια κ δν θα εχω θαυμαστες-γειτονες στο να μου το επιτρεπουν αυτο...αν ειναι μπορειτε να μου προτεινετε κανενα φθηνο ηλεκ.σετ και να ειναι καλο...??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαινεται...!!! ;D ;D ;D

 

στα ντραμς, παρα πολλοι μελετανε πανω στα ποδια τους και πανω σε μαξιλαρια η και εγω δεν ξερω σε τι αλλο!

γιατι πολλες φορες, αυτο που σε ενδιαφερει ειναι το στικινγκ η το ρυθμικο του πραγματος, οποτε αν βαλουμε και τον παραγοντα χρημα μες στην μεση, ισως να ειναι μια καλη αγορα αυτο το φουλ σετ απο παντς.

 

 

 

συμφωνω με αυτο.. αλλα το πιατινι πχ αλλιως θα ακουστει αμα το χτυπησεις ''ετσι'' αλλιως θα ακουστει αμα το χτυπησεις ''ΕτΣι'' και ολα τα αλλα μερη της ντραμς οποτε ειναι καπως μιση η μελετη που κανεις (αν τα λεω καλα!!) δλδ μου φαινεται μονο εξασκηση ως προς το ρυθμο(οπως λες)..

 

μου ειχε τυχει μια φορα να παιζω με εναν ντραμερ που ενω το τραγουδι καποια στιγμη χαλαρωνε αυτος συνεχιζε και παμε και δωστου!! Η σε αλλα σημεια τονιζε χτυπηματα ακυρα..Νομιζω εχει να κανει με αυτο που λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως!

τις δυναμικες και τους ηχους σου, μπορεις να τα φτιαξεις ΜΟΝΟ πανω σε πραγματικα τυμπανα. το βλεπω απο τον εαυτο μου.

αλλα τι σε κανει να πιστευεις πως καποιο απο τα δραματικα φτηνα ηλεκτρονικα θα ειναι ευαισθητο στις δυναμικες???

ως προς την αισθηση παντως και τα δυο ηλεκτρονικα που εχω κοιταξει, ειναι σαν παντς. ισως και χειροτερα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αλλα τι σε κανει να πιστευεις πως καποιο απο τα δραματικα φτηνα ηλεκτρονικα θα ειναι ευαισθητο στις δυναμικες???

 

 

τιποτα!! το μονο που μπορω να ισχυριστω πλεον ειναι οτι θα ακουει νταπα ντουπα !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυναμικες και πολλα αλλα πραγματα που σε βοηθανε στο να εξασκηθεις σε διαφορα ειδη μουσικησ στα ντραμς δν υπαρχουν στα ηλ.ντραμσ(μονο στα πολυ ακριβα)..κ λεω αφου τα pads ειναι το ιδιο με τα ηλεκτρονικα απλα τα δευτερα βγαζουν κ ηχο,λεω να αγορασω ενα φθηνο σετ ηλεκρονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dv247.com/invt/25491/

 

http://www.dv247.com/invt/32254/

 

Έχω το alessis (γιατί και εγώ φεύγω φοιτητής, ή Ρέθυμνο ή Αθήνα) και είναι μια χαρά για τα λεφτά του. Δεν το έχω ψάξει και πολύ γιατί έχω τα ακουστικά οποτε βαριέμαι  ;D Σε κανα 2μηνο που θα μετακομίσω αναγκαστικά θα το ψάξω  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου