Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για συνδεση M-audio 410


DBA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια εχω παρει την m-audio 410 και την συνδεω πανω σε μια Cliptec ieee1394

zp-u25 αλλα η καρτα δεν θελει να παρει ρευμα, δεν αναβει...τι φταιει ρε παιδια?? περασα και τους drivers της καρτας firewire ieee...καμια ιδεα?

dsfadf.JPG.f05823253d31e5f52179e7e570818a51.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συσκευή που εμφανίζεται με κίτρινο ερωτηματικό, προδίδει ότι δεν έχεις εγκαταστήσει τους chipset drivers για το motherboard που έχεις. Αυτό σημαίνει ότι τίποτε δεν λειτουργεί σωστά, ούτως ή άλλως. Θα πρέπει να λύσεις αυτό το πρόβλημα πριν προχωρήσεις σε διάγνωση για το πρόβλημα με την 410.

 

Οι drivers του motherboard βρίσκονται στο cd που σου δόθηκε μαζί με το motherboard. Αν το έχεις χάσει, θα βρείς τα απαραίτητα αρχεία στο δικτυακό τόπο της κατασκευάστριας εταιρείας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομολογω πως εχεις δικιο σε αυτο! πως ομως αφου δεν εχω βαλει drivers της motherboard αναγνορησε την καρτα pci firewire? υπαρχει περιπτοση επιδη δεν εβαλα τους drivers απλα να την αναγνοριζει και να μην δινει ρευμα?

 

Εγκατεστησα τους drivers...

 

τωρα μου εβγαλε αυτο το κιτρινο σηματακι...

 

πως ειναι δυνατον να αναγνωριζει κατω την καρτα και πανω να εχει ερωτιματικο??

qafqwrqwrqwr123.JPG.5c1a474994ab816bc2f001aa1377d31c.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To PCI device που εμφανίζεται κίτρινο δεν είναι το firewire. Μάλλον είναι ένας ATK110 controller του οποίου ο driver πρέπει να είναι επίσης στο CD.

 

Όσον αφορά την αγωνία σου για τη κάρτα, ο εύκολος τρόπος για να δεις αν έχει κάτι, είναι να τη βάλεις στον υπολογιστή κάποιου φίλου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου