Προς το περιεχόμενο

Καθαρα απο λαμπάτο ή Καθαρα απο λαμπατο με acoustic sim


ex-PitDealer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, πηγα και δοκιμασα στον Στολλα αυτο

 

BOSS ACOUSTIC GUITAR SIM

http://www.thomann.de/gr/boss_ac3.htm

 

με μια κιθάρα Fender Squier Affinity και τον Peavey Classic 30

 

Εγω προσοπικα προτιμισα το πεταλακι αν και ο Peavey στα καθαρα δεν πιγενε πισω!!

 

Tι θα προτιμουσατε; ηχο με το πεταλακι ή χωρις;

(Σαν διμοψηφισμα το βαζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι λες... :P το πεταλακι αυτο ειναι σχεδιασμενο να κανει την ηλεκτρικη κιθαρα να ακουγεται σαν ακουστικη ,αν σου αρεσει περισσοτερο εσενα ο ηχος ΜΕ το πεταλακι πανω στο καθαρο καναλι του ενισχυτη σου αντι για το καθαρο καναλι του ενισχυτη σου σκετο,εμας δεν νομιζω να μας πεφτει λογος :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι λες... :P το πεταλακι αυτο ειναι σχεδιασμενο να κανει την ηλεκτρικη κιθαρα να ακουγεται σαν ακουστικη ,αν σου αρεσει περισσοτερο εσενα ο ηχος ΜΕ το πεταλακι πανω στο καθαρο καναλι του ενισχυτη σου αντι για το καθαρο καναλι του ενισχυτη σου σκετο,εμας δεν νομιζω να μας πεφτει λογος :)

 

πολυ σανννννννννννννν  :P

 

+2112 στο τελευταιο σχολιο

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω σου απάντησε πολύ ωραία ο superfunk... ;)

 

Το έχω το συγκεκριμένο πετάλι αλλά δεν το χρησιμοποιώ συχνά. Το χρησιμοποιώ κυρίως σε live που δεν έχω δυνατότητα για αλλαγή με ακουστική κιθάρα, την ώρα του κομματιού. Τα καθαρά του ενισχυτή μου με καλύπτουν στη περισσότερη των περιπτώσεων.

 

Παρόλα αυτά η απόφαση είναι δική σου...Αν όντως σου αρέσει, γιατί όχι;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου