Προς το περιεχόμενο

o roger federer πηρε και το 15ο grand slam!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρωτιέμαι τι να λέει τώρα ο Tiger Woods...

 

Woods sends Federer congratulatory text

 

Eurosport - Mon, 06 Jul 09:48:00 2009

 

Shortly after Roger Federer won his record 15th grand slam title at Wimbledon, Tiger Woods sent the Swiss a congratulatory text message.

TENNIS 2006 Federer Woods - 0

 

"I think it was 14-all when we were all on the putting green, and then I went to the range and I heard that he had held and then he broke to win," Woods said.

 

Woods said he sent the simple message, which read "great job. Now it's my turn", before he teed off. The American then went on to win the AT&T National tournament he hosts by a stroke.

 

Woods said he and good friend Federer occasionally prod each other along with a competitive banter of text messages.

 

Last month, Federer won his first French Open, while Woods won the Memorial Tournament, at about the same time.

 

"He won the French and I won Memorial, so it was kind of let's do it on the same day, let's do it again today," Woods said of the tone of Sunday's messages.

 

"His (wins) are a hell of a lot bigger than mine, though. He won two slams and I won two tour events.

 

"Hopefully I can get the majors now."

 

http://uk.eurosport.yahoo.com/06072009/58/woods-sends-federer-congratulatory-text.html

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ πάλι γιατί μένω κόκκαλο όταν παίζει ο τύπος; Και γιατί μου φεύγουν τα σαγόνια όταν βγάζει κάτι εξωγήινα χτυπήματα που απλά δεν υπάρχουν;

 

κι εγώ το ίδιο, για την προσωπικότητά του μίλησα

 

 

Επίσης, ο χαρακτηρισμός "πάρα πολύ καλός" είναι αρκετός για τον Haas, τον Safin, τον Hewitt, τον Blake... όμως για τον Federer είναι πολύ λίγος νομίζω. ;)

 

να τον πούμε τιτανομέγιστο;  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί μένω κόκκαλο όταν παίζει ο τύπος; Και γιατί μου φεύγουν τα σαγόνια όταν βγάζει κάτι εξωγήινα χτυπήματα που απλά δεν υπάρχουν;

Γιατί είσουν πολύ μικρός όταν παρακολουθούσαμε τους ομηρικούς αγώνες του Μακενρο με τον Μπόργκ ή τον Ιβάν τον τρομερό, ή άλλους ταλαντούχους "αληταράδες" της επόχής (Κόνορς, Τζερουλαϊτις...).

Σήμερα το τέννις είναι λίγο πιο αποστειρωμένο αλλά αυτό δεν μειώνει καθόλου την αξία του Roger. Eίναι πραγματικά πολύ μεγάλος αθλητής και πολύ καλό παιδί, σεμνός, χωρίς να το παίζει φίρμα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είσουν πολύ μικρός όταν παρακολουθούσαμε τους ομηρικούς αγώνες του Μακενρο με τον Μπόργκ ή τον Ιβάν τον τρομερό, ή άλλους ταλαντούχους "αληταράδες" της επόχής (Κόνορς, Τζερουλαϊτις...).

Σήμερα το τέννις είναι λίγο πιο αποστειρωμένο αλλά αυτό δεν μειώνει καθόλου την αξία του Roger. Eίναι πραγματικά πολύ μεγάλος αθλητής και πολύ καλό παιδί, σεμνός, χωρίς να το παίζει φίρμα

 

Κι εγώ της ηλικίας σου είμαι - σχεδόν - και τα θυμάμαι αυτά τα ιστορικά ματσακια...

Το παιχνίδι αυτών βέβαια δεν θα τους έφερνε σήμερα ούτε στους top 50... Πλέον το τέννις δεν έχει καμία σχέση με αυτό των 70s.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναδαλ και φεντερερ ειναι απιστευτοι παιχτες  και χαρακτηρες...εχουν καταφερει τοσα πολλα και ειναι τοσο σεμνοι...

marathon αν και δε δικαιουμαι να μιλησω για τις τοτε εποχες,απο λιγα βιντεακια στο youtube αλλα και καποιους τελικους που εβαλε το νοβα σε επαναληψη(πχ τελικος wimbledon mcnroe με μποργκ),εχω βγαλει το συμπερασμα οτι δεν μπορεις να συγκρινεις το τωρινο τεννις με του τοτε...

 

τωρα ειναι πολυ πιο επιθετικο,δυναμικο και ορισμενα χτυπηματα ειναι εξωπραγματικα(βλεπε nadal,federer,jokovic).

 

επισης ειναι πολυ πιο τεχνικο και ..αριστοκρατικο(βλεπε federer που σαν και αυτον στο "στυλ" δεν εχει βγει ποτε κανενας).

 

δεν πρεπει να ξεχναμε ομως με τι επαιζαν τοτε...ΞΥΛΙΝΕΣ ρακετες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι αυτών βέβαια δεν θα τους έφερνε σήμερα ούτε στους top 50... Πλέον το τέννις δεν έχει καμία σχέση με αυτό των 70s.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πρεπει να ξεχναμε ομως με τι επαιζαν τοτε...ΞΥΛΙΝΕΣ ρακετες...

Kαι ο Πελέ έπαιζε με..."χάρτινες" μπάλλες αλλά θα τον θυμόμαστε για πάντα

Όχι, αυτόν δεν τον πρόλαβα...και στο Wembley ήμουν 4η γυμνασίου ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου