Προς το περιεχόμενο

Hi Gain Ενισχυτές



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πιστεύετε ότι μπορεί κάποιος να βρει high gain ήχο (όχι ξύσιμο) χωρίς να επικεντρώνεται μόνο σε αυτό αλλά σε συνδιασμό με ζεστό overdrive και bright clean - με άλλα λόγια να έχει ένα πολύ ικανοποιητικό εύρος σε ένα ενισχυτή. Πχ. σε έναν RIVERA (ένας Fandago ίσως?).

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε ότι μπορεί κάποιος να βρει high gain ήχο (όχι ξύσιμο) χωρίς να επικεντρώνεται μόνο σε αυτό αλλά σε συνδιασμό με ζεστό overdrive και bright clean - με άλλα λόγια να έχει ένα πολύ ικανοποιητικό εύρος σε ένα ενισχυτή. Πχ. σε έναν RIVERA (ένας Fandago ίσως?).

αυτό έψαχνα και εγώ και το βρήκα στον mesa boogie express 5:50..βέβαια εξαρτάται τί εννοείς hi-gain..Pantera ήχο δεν νομίζω να πιάνει, πάντως για μουσικούς που δεν παίζουν μόνο hardcore metal, έχει παραπάνω από αρκετό gain..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακό το demo που έχουν στην επίσημη σελίδα για τον 5:50. Πολύ καλό επίσης και το Contour για κάθε κανάλι. Γενικά είχα μια άποψη για τους mesaboogie (κυρίως για μεγαλύτερα μοντέλα τους) ότι είναι για πιο metallica καταστάσεις. Όταν λέω high-gain έχω πιο πολύ υπόψην από Songs for the Deaf των QOTSA έως Slipknot το ομώνυμο. Στο μυαλό μου παίζει και ο Herbert ή ο VH4, μόνο που εκεί δεν ξέρω αν ξεφεύγω από το εύρος που ανέφαρα ότι θα ήθελα προηγουμένως.

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://diezel.typo3.inpublica.de/soundclips.30.0.html

 

Άντε να βγάλεις τώρα συμπέρασμα όταν αντί για demo παίζουν τέτοια "καλογυαλισμένα κομμάτια"

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε επίσης να δείτε το shootout εδώ:

 

http://www.youtube.com/user/jameslugo

 

Τρελό videακι φίλε και πολύ αντιπροσωπευτικό κομμάτι για το gain που έχω στο μυαλό μου. "Εντάξει" για τον vh4,  τέσσερα χιλιάρικα με ζόρι πες ότι μαζεύονται μετά από κάποιον καιρό (συμπεριλαμβάνεται και καμπίνα και foot switcher που η Diezel δεν προσφέρει μαζί με την κεφαλή - δεν ξέρω γιατί), σου σκάει στο καπάκι και μια vintage '71 κεφαλή Marshall και απλά σου λέει ότι δεν πρόκειται να έχεις ένα τέτοιον ήχο ούτε στα όνειρά σου.

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτεινα να ακουσεις-δοκιμασεις και Telegun.

Πιστευω θα ειναι και για εσενα ευχαριστη εκπληξη για το τι φτιαχνεται στη χωρα μας. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου