Προς το περιεχόμενο

Ποια signature Stratocaster προτιμάτε?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Eric Johnson δαγκωτό...η πιό καλοστημένη signature  (αν και με πολύ λιγότερα παίρνεις Tom Anderson Classic με VA μαγνήτες ;D)

 

μια strat με lace sensors που εχει "κατσει" καλα απλα δεν παιζεται!..

 

Αυτό πάλι πως εξηγήται ρε παιδιά;;;;;

 

Ίσως η καλύτερη ηχητικά strat που είχα ήταν μια plus 89 με lace sensors...κι αν έχουν περάσει από τα χέρια μου strats....(μόνο οι Dimarzio virtual vintage 2.2 τους κοντράρανε)....ενιγουεη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερες signature δεν μετράνε; Θα ψήφιζα την Richie Sambora (την πρώτη version με floyd rose & dimarzio), μια πολύ ευέλικτη κιθάρα για πολλά είδη μουσικής - εφόσον κάποιος καταφέρει να ξεπεράσει τα αστέρια στην ταστιέρα (κοντεύω..!)

 

Αυτές που αναφέρονται στο poll δεν τις έχω παίξει όλες αλλά μια Eric Johnson φίλου ήταν μια από τις καλύτερες ηχητικά strat που έχω ακούσει..

 

Του Adrian Smith (που είναι η ομορφότερη απ όλες) γιατί λείπει? Επειδή δεν είναι fender? 8)

;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nόιζυ, έχει παίξει και με Fenders αλλά σιγά τη σπέσιαλ κιθάρα...  :) Ούτως ή άλλως, το θρεντ είναι κυρίως για Fenders και προσωπικά δεν βλέπω να πολυχωράνε μαϊμούδες, όσο signature κι αν είναι.

 

Ψήφισα μια και μόνο, την Eric Johnson, χωρίς όμως να τις έχω παίξει όλες. Είναι και μια που επίσης δεν έχω παίξει αλλά ανυπομονώ να την πετύχω κάπου λόγω της καλής της φήμης, του πολύ καλού value for money και της ευελιξίας της για high gain ήχους με "στρατίλα", σε συνδυασμό και με το γνωστό εξαιρετικό layout μιας στρατ. Μιλάω βέβαια για την Billy Corgan που μερικοί ανέφεραν προηγουμένως και που δυστυχώς δεν μπήκε στην ψηφοφορία...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα μιά σειρά Copper anni σε μια στρατ και δεν τους πολυπήγαινα.... μόλις έγινε σετάρισμα καλό μεταμορφώθηκε η κιθάρα.... από τους καλύτερους μαγνήτες....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nόιζυ, έχει παίξει και με Fenders...

Ναι, απλά signature έβγαλε με τη Jackson...

 

...αλλά σιγά τη σπέσιαλ κιθάρα...  :)

Ebony ταστιέρα

Floyd Rose Original Double Locking

Ποιοτικότατα parts

Εξαιρετική εμφάνιση

 

Τι αλλο να ζητήσει κανείς από μια stratocaster?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφιζω Jeff Beck καθαρα και μονο λογω κιθαριστα, που ειναι απο τους αγαπημενους μου. Τωρα για την κιθαρα 2-3 φορες επαιξα και ηταν απλα καλη.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου