Προς το περιεχόμενο

EKO... an old lady


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν σε ενδιαφέρει όμως πραγματικά Value for money μπάσο, άνοιξε θέμα να σου πώ τι έκανα εγώ (καμμια σχέση με τσεχοκινεζο μαϊμούδες...made in usa καταστάσεις).

 

Μην ασχοληθείς με κινέζικες (τσέχικες-γερμανικές...βλακείες)

 

Μάλλον δεν έχεις πιεί το καφεδάκι σου ακόμα, ε;

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έχεις πιεί το καφεδάκι σου ακόμα, ε;

Ο εχθρός του καλού ...είναι ο καλύτερος ;D

Τι δουλεία έχει μια αναπαλαιωμένη ΕΚΟ με μια κινέζοτσεχογερμανική των 130 ευρώ?

 

Γεγονός είναι ότι τώρα ξεκινάω να πίνω τον καφέ μου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουαου!!! :o

 

πολυ ιδιαιτερο οργανο και φαινεται προσεγμενη κατασκευη...κανε υπομονη και φτιαξτο

κατι μου λεει οτι θα παιζει καλα(αν και δεν εχω εμπειρια στις παλιες eco)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλεία έχει μια αναπαλαιωμένη ΕΚΟ με μια κινέζοτσεχογερμανική των 130 ευρώ?

 

....εμμμ, πιστευω πως θα προτιμουσα μια τσεχα, μια κινεζουλα και μια νεαρη γερμανιδουλα απο μια ηλικιωμενη ιταλιδα! Αν και τωρα που το σκεφτομαι μια γιαπωνεζουλα ισως θα ηταν καλυτερα....  ;D

 

Περα την πλακα, αν ο journeyman δεν εχει σκοπο να διαθεσει χρονο και δουλεια, δεν συμφερει... Χρειαζεται σιγουρα tremolo ή tailpiece, bridge, μαγνητες και ισως pickguard. Τα οποια μαλλον αν δεν βρει τα original θα πρεπει να κανει πατεντες! Και οι βουλωμενες τρυπες?! Ελπιζω να μην μιλαμε και για refinish! Και τελος η ταστιερα.... τι δουλεια θελει? και ποιος θα την κανει?

Αν εχει σκοπο ο Journeyman να δουλεψει, τοτε μια χαρα.... ειναι και mahogany απο οτι λεει o καταλογος του '73!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα.Κατ'αρχήν να πω ευχαριστώ για τα σχολιά σας.

Τώρα στο θέμα, δέχομαι την γνώμη κάποιων που λένε πως ίσως δεν αξίζει τέτοια διαδικασία.

Να πω όμως πως:

 

-το πρότζεκτ θα "τσουλήσει" ανάλογα με τον εκάστοτε ελεύθερο χρόνο μου

-έχω ήδη ηλεκτρική για να παίζω, άρα δεν είναι αυτοσκοπός να την φτιάξω και συνεπώς δεν ενδιαφέρομαι για την αγορά άλλης

-Γνωρίζω εκ των προτέρων πως ίσως απαιτηθούν χρήματα (κυρίως) τα οποία θα ξεπεράσουν την τιμή μιας καινούριας

-το όλο θέμα το κάνω για την χαρά του D.I.Y.

-τέλος να πω πως αφού ζητήσω την γνώμη μάστορα και εφόσον είναι θετική, στην κιθάρα θα γίνει σίγουρα re-finishing 8).

 

Journeyman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλεία έχει μια αναπαλαιωμένη ΕΚΟ με μια κινέζοτσεχογερμανική των 130 ευρώ?

 

τουλαχιστον θα ειναι απο solid ξυλο και οχι απο κοντρα πλακε οπως οι περισσοτερες ΕΚΟ (των 70s) ;D ;D ;D

 

γενικα ΠΕΤΑΜΕΝΑ λεφτα θα ειναι η φαση (εκτος και αν το κανεις για συναισθηματικους λογους),οι περισσοτερες ιταλικες-απω ανατολιτικες κτλ  κιθαρες της δεκαετιας αυτης ειναι απλα για κλαμματα (ειδικα σε σχεση με τις σημερινες φθηνες κιθαρες),μονο οι μαγνητες τους εχουν (καποιες φορες ,οχι παντα) ενδιαφερον...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............

-τέλος να πω πως αφού ζητήσω την γνώμη μάστορα και εφόσον είναι θετική, στην κιθάρα θα γίνει σίγουρα re-finishing 8).

 

Journeyman

 

:o

Τo re-finishing θα σου παει +300ευρω! Εχεις κοστολογησει το ολο project?

Εχουμε αρχισει να πλησιαζουμε τις Αμερικανιδουλες!

 

Αν θελεις να το κανεις για την χαρα του DIY φτιαξε μια απο parts! Με 300 ευρω αγοραζεις καινουργιο σωμα οτι χρωμα θες.... 'Η τουλαχιστον κανε αναπαλαιωση σε μια κιθαρα που αξιζει και θα εχει και αξια μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου