Προς το περιεχόμενο

Focusrite Pro 24, Tascam Vl-A5


soke_hxc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ηρθαν τα μωρα και απ το πρωι δεν κανω αλλη δουλειά απ το ν ακουω μουική  8)

 

Τα vl-a5 έχουν κρύσταλλο ήχο, τα προτεινω ανεπιφύλακτα σε όποιον ψάχνεται για monitors μεχρι 300ε. Value for money.

Έχω βάλει -1,5 στις ψηλες γιατι χρωματιζε λιγο και +1,5 στις χαμηλες γιατι εχανε, αλλα μαλλον φταιει η ακουστικη του δωματίου μου γι αυτο.

 

Η καρτούλα είναι γαμάτη, καθόλου latency σχεδον, παιζει ανετα με 224 buffers στο ableton και τα Preamps είναι σουπερ. Έγραψα με ενα sm58 και δίνουν όσο gain γουσταρεις, με ελαχιστο Noiz.

Το mixer πολυ ευκολο στη χρηση του, δινεις ο,τι θες στα ακουστικα (εισοδους line in ή καναλια απ το daw) παλι με σχεδον μηδενικο Latency.

 

Τα σκεφτομουν λιγο τα λεφτα μεχρι να ερθουν, αλλα πραγματικα ειναι μαλλον η καλυτερη μου επενδυση! Αλλη κλαση..

 

Faith no more (εν οψει του live) και Modeselektor (για να ακουω επιτελους ολα τα ηχακια ;D ) στο repeat!

\m/

 

πς> ναι ειμαι ενθουσιασμενος, μεχρι προτινος ειχα μια soundblaster x-fi logitech και z4 ηχεια. Αλλα εχω ακουσει ηχο σε home studios κ νομιζω κ αντικειμενικα ειναι καλα τα μηχανηματακια.. Του θαμμπς απ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου