Προς το περιεχόμενο

Μπράτσο και μαγνήτες για squier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ σωστα φιλε superfunk.ομως τα χερια μου δεν πιανουν καθολου , και εκτος αυτου εχω δυο τρομερες επιφυλαξεις:

1) δεν ξερω που ακριβως , και πως , να τοποθετηθει το τρεμολο . νομιζω οτι ειναι παρα πολυ σημαντικο.

2)δεν ξερω καθολου το θεμα του nut.και εκει επισης που θα καταλαβω ποσο πλατια και βαθια πρεπει να ειναι τα αυλακια του nut?αυτο που βλεπεω στα 2 μπρατσα , ειναι κομμενο και ετοιμο?

α!και κατι αλλο.το συγκεκριμενο σωμα μου αρεσει παρα πολυ.πως ομως θα τοποθετησω το pickguard αφου δεν ειναι ολοκληρο σκαμμενο οπως στην τωρινη μου στρατ?

εγω τα παραγγελνω ευχαριστως αλλα αν ειχα καποιον να του δωσω και αυτα που ηδη εχω και να μου κανει την δουλεια...

&

τωρα ωσ αναφορα το dg-20 angelos ειναι ακριβως οπως το φανταζομουν.μεγαλη δουλεια τελικα τα δυο κυκλωματα spc & exg.παρα πολυ ευχαριστημενος!

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

superfunk:

Εχω μια ερώτηση ...

Γιατί θα είναι καλλίτερα να πάρει κανείς απο την rockinger ?

Υποτίθεται οτι απο την στιγμή που τα ξύλα δεν παίζουν και τόσο μεγάλο ρόλο στον ήχο γιατί να μην πάρει μια έτοιμη βαμένη squier σε ότι χρώμα θέλει, σε φτηνότερη τιμή και με όλα τα υπολοιπα εξαρτήματα έτσι ώστε αν δεν του κάνει να μπορεί να την πουλήσει σαν κιθάρα και να πάρει καποια χρήματα πίσω ?

Ενω ένα σώμα και ένα μπράτσο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι υποθετω αγγελε , αλλιως ειναι δεμενο το σωμα και το μπρατσο στη κινα και αλλιως θα το κανεις εσυ ο ιδιος.υστερα ειναι και η χαρα της δημιουργιας.δε ξερω.... θα μας πει ο superfunk

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα μπράτσα που έδειξες Superfunk, είναι τα Vintage από ότι είδα στο site και μάλλον έχουν και ΗΛΙΘΙΑ, ΑΠΑΙΣΙΑ Vintage (μικρά) τάστα...

Υπάρχουν όμως και αυτά: n004rm.jpg

που έχουν Jumbo τάστα, αλλά είναι πιο ακριβά (γύρω στα 180¤)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α! και κατι αλλο.ισως με περασετε για θ ε ο τ ρ ε λ ο ,αλλα θα μπορουσε σε ενα σωμα στρατ να μπει σταθερη γεφυρα απο lp?δεν με ενδιαφερει καθολου το θεμα του τρεμολο.

η καλυτερα να βιδωθει μονιμα το τρεμολο της fender και να μεινει?

superfunk β ο η θ ε ι α !

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βασικοτερος λογος της επιλογης απο rockinger (η αλλη εταιρεια) ειναι καταρχην η ποιοτητα & το feel του μπρατσου (τα squier ειναι λιγο ...αγιοβασιλιατικα,πολυ λεπτα & στενα με "φτηνο" feel) & το ΒΑΡΟΣ του σωματος (ολες οι squier που εχω παιξει ειναι ΠΟΛΥ βαριες & ναι μεν το ειδος του ξυλου κατα τη γνωμη μου δεν παιζει & μεγαλο ρολο το ΒΑΡΟΣ ομως παιζει & αν μη τι αλλο ΚΟΥΡΑΖΕΙ...)

Μπορεις να βαλεις στο σωμα την ατρεμολη γεφυρα της strat

 

2400c.jpg

 

κανει 24 ευρω,βεβαια θα χρειαστει να βρεις και καποιον να σου τρυπισει το σωμα...

 

οντως αν δεν το εχεις ξανακανει θα χρειαστεις βοηθεια αλλα δεν ειναι και τιποτα δυσκολο....

 

βεβαια μπορεις & με 205 ευρω να παρεις αυτο το ΒΑΜΜΕΝΟ σωμα που ειναι ετοιμο να δεχτει το τρεμολο,αξιζει τα λεφτα του καθοτι ειναι εξαιρετικης ποιοτητας & παναλαφρο

 

bg023.jpg

 

το μπρατσο vintage της Rockinger ΔEN εχει ΕΥΤΥΧΩΣ vintage ταστα αλλα medium jumbos (2.1 x 1.1 mm)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε superfunk υπαρχει περιπτωση αν στειλω mail στην rockinger να μου στειλουν το πρωτο σωμα που μου εδειξες με εγκατεστημενη την γεφυρα.

η να το θεσω αλλιως.μπορω να το τρυπησω εγω αλλα δεν ξερω το& α κ ρ ι β ε ς σημειο.εχω τυπωσει και διαβασει παρα πολλες φορες το αρθρο σου περι κατασκευης bolt on κιθαρας αλλα θα ηθελα να μου διευκρινισεις το παραπανω.

επισης αν μπορει το μπρατσο που θα μου ερθει να εχει τοποθετημενο και ετοιμο το nut.

παντα ηθελα μια στρατ με σωμα στο χρωμα του ξυλου και μπρατσο maple. σ ευχαριστω προκαταβολικα.

με βλεπω να καερναω μπουκαλι στο μαγαζι αν ερθεις ζακυνθο!!!!! χε χε χε

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησε τους δεν χανεις τιποτα,το νατ στο κοβουν για 20-25 ευρω,παντως πουλανε και αυτο το Premioum swamp ash laquered 275 euro η 235 χωρις λακα

 

bg031x120x120.jpg

 

σε αυτο μπορεις ευκολα να βαλεις μονος σου το τρεμολο

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αυτο το σωμα ειναι ετοιμο και δεν χρειαζεται φινιρισμα ανεβασε σε παρακαλω το link του για να παραγγειλω σιγουρα αυτο.και ενα για το μπρατσο maple με jumbo ταστα.

η σταθερη γεφυρα θα ταιριαζει στις 6 τρυπες του σωματος?

&

σ ευχαριστω και παλι

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου