Προς το περιεχόμενο

WAH WAH PEDAL gia KITHARA


Alex-is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Epanerxomai me kainourgio thema sta grhgora!

8)

Skeftomai edw kai kairo thn agora WAH WAH petaliou alla den kserw pio akrivws montelo na parw.

Apoti moupan to VOX einai mesa sta kalytera gia na to xrhsimopoieis ke se licks panw se solo alla ke vgazei poly glyko-gemato ixo se psilo funk accordistika themata gia tempo.

Se antithesh me to CRY BABY CLASSIC pou mallon thaxei megalytero evros xamhlwn-ypsilwn sixnothtwn-opote den endeikneitai toso gia tempo themata alla gia solo petaei!.

Epishs moupan poly kala einai to 535 an den kanw lathos(mallon kanw)

pou xrhsimopoioun oi VAI, SATRIANI ke loipoi alloi alla den kserw tis dynatothtes tou kathenos.

AN exei kaneis empeiria apo WAH WAH ke gnwrizei as pei mia gnwmh...

 

C YA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ το Cry Baby αλλά έχω να προτέινω και το Wah της George Dennis, το οποίο βγαίνει είτε σκέτο (με 2 τύπους εφέ, ψηλό-χαμηλό για να είσαι καλά τόσο σε σόλα όσο και σε ακκόρντα) είτε σε μοντέλα Wah-Volume και Wah-Overdrive νομίζω. Εγώ έχω το σκέτο και νομίζω ότι έχει πολύ καλή και ομαλή διαδρομή στο πετάλι του και ακριβώς τον ήχο που περιμένω από ένα Wah. Βέβαια, υποκειμενικό το θέμα ήχος αλλά μου αρέσει γιατί έχει γεμάτο και "ρευστό" ήχο που βοηθάει σε πολλά κομμάτια. Κι ένας φίλος που έχει το Wah-Volume έχει μείνει απόλυτα ευχαριστημένος.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego exo to Cry Baby k ime apolita eyxaristimenos.

ennoeite oti oso pio dyanta ine h entash tou enisxyth, toso poio pola pragmata akous apo to wah -wah.

O Vai k o Satriani exoun kamia 100ria wah wah o ka8enas! Ola ta exoun! tora gia pio akrivos milas? Anyway, to kalitero ine na pexeis to wah wah pou 8es na agoraseis. Alios poli pi8ano na thn patiseis!

og some botom time..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vox : Το καλύτερο stock πετάλι με διαφορά...Ηλεκτρονικά είναι πάνω-κάτω το ίδιο με την πατάτα του Dunlop αλλά έχει καλύτερο inductor(πηνίο).

Για modifications-μετατροπές στείλε μου e-mail.

 

Alchemist ta wah George Dennis δεν τα γνωρίζω. Μπορείς να στείλεις περισσότερα info???

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η George Dennis είναι αμερικάνικη εταιρία. Τα προϊόντα της αντιπροσωπεύονται από το Στόλλα και στην Αθήνα τα έχω δει σε Διαμαντόπουλο και Καγμάκη. Τα wah βγαίνουν σε 5 μοντέλα (συγγνώμη που ήμουν λάθος σε παραπάνω post), σκέτο, με overdrive, με volume, με 2 τύπους wah και parametric wah με volume. Οι τιμές τους ξεκινούν κάπου στα 90 ευρώ και ανεβαίνουν ανάλογα με το μοντέλο (πρέπει να πάνε κάπου στα 130-140 ευρώ τα ακριβότερα). Στο site της εταιρίας, το www.george-dennis.cz θα βρείς αναλυτικά όλα τα μοντέλα και τα specs για το καθένα, ενώ έχει και ακρόαση του καθενός νομίζω.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά.

 

Ρίξε μια ματιά και στο V-Wah της Roland. Digital μεν, αλλά μπορεί να σου αρέσει, ανάλογα με τα γούστα σου. Έχει πολλές προσομοιώσεις από όλα τα γνωστά Wah πετάλια. Δεν το έχω δουλέψει, το άκουσα και έχει ενδιαφέρον.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον noblues. Το Vox -ιδιαίτερα το V848 Clyde McCoy- είναι καλύτερο από το Dunlop (έχω το 535Q BTW). Καλύτερο και από τα δύο πάντως (και μάλλον ΤΟ καλύτερο) είναι το BudWah, της Budda.

Schmoooov...

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις ψαξε λίγο να βρεις Morley είναι αμερικάνικη εταιρεία η οποία έχει αγοραστεί από κάποια άλλη. Είναι τα πιο ακριβά wah και κυμαίνονται μεταχειρισμένα( τα καλά) γύρω στις 150.000 δρχ. Εγώ έχω ένα του 78 το οποίο μου το έδωσε ένας παλιός μουσικός και δεν συγκρίνεται με κανένα. Ο ήχος του είναι απίστευτος και λειτουργεί με φωτοκύτταρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΛΑ ΤΟ CLYDE MACOY

 

SIMPLY THE BEST!

 

ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ rEAL THING!!!!!!

 

MOY AΡΕΣΑΝ ΤΑ GEORGE DENNIS (ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΤΣΕΧΙΑ ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ)

 

ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΗΧΗΤΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου