Προς το περιεχόμενο

Τι τρέχω στον DAW υπολογιστή μου - poll 2009


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μετά από πολύ καιρό κατέληξα στο ότι 2 εγκαταστάσεις windows είναι η καλύτερη λύση. Οπότε έχω μια εγκατάσταση XP x64 (για κάποιο λόγο είναι το καλύτερο λειτουργικό για pc που έχω δοκιμάσει τα τελευταία 5 χρόνια) με εφαρμογές γραφείου, βίντεο και γραφιστικής και ένα XP sp3 αποκλειστικά για ήχο, είναι γεγονός ότι με τόσα πολλά setup από plugins προτιμώ να τα χω όλα μαζεμένα σε ένα λειτουργικό παρά να τιγκάρω ένα για όλα. Για windows μιλάμε, όσο να ναι είναι ευαίσθητα τα καμάρια μας. Απ το audio setup μπαίνω στο internet που και που αλλά μόνο σε trusted sites, βλέπε myspace...

 

Το τραγικό είναι κ ένα virtual pc το οποίο έχω για προγράμματα γνωστά για την δράση τους ως ιοπαγίδες...  :-[

 

Απ την άλλη με Mac OS X ποτέ δεν υπήρχε τέτοιο θέμα ακόμα και σε επαγγελματικά στούντιο. Μονίμως ο safari ανοιχτός και ταυτόχρονα Logic... ο νοών νοήτο.  :-\

 

Νομίζω ότι αυτός που έκανε το poll θέλει να μάθει ποιοι από σας ψάχνουν τσόντες στο internet  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αυτός που έκανε το poll θέλει να μάθει ποιοι από σας ψάχνουν τσόντες στο internet  ;D

 

Δε χρειάζετε poll, αφού όλοι ψάχνετε  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγώ τα πάντα εκτός απο κάθε είδους παιχνίδι...Logic pro & Logic express σε MacBook με 2,5GB RAM και σε iMac με 2GB RAM!!Άψογα χωρίς κολλήματα!!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να το κάνω clean system έχοντας το νετ και όλες τις άλλες εφαρμογές σε Ubuntu (μιας και απέχω από games ένα χρόνο τώρα -Ανώνυμοι Gamers) αλλά η ανάγκη για μερικά εμπορικά προγράμματα λόγω εργασιών που είχα να κάνω, και κατά συνέπεια η ανάγκη για νετ, οδήγησε στο να τρέχω xp με νετ και μερικές εφαρμογές, όσο το δυνατό πιο προσεκτικά.

 

Βέβαια οι απαιτήσεις μου δεν είναι τεράστιες. Μια στις τόσες ηχογραφώ καμιά σαχλαμάρα που παίζω για να την ακούω εγώ, άντε και κανένας φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::) Εγώ δεν έχω αλλά τους ανέφερα ως την καλύτερη λύση λέγοντας πιο πάνω...

 

 

Φίλε μου είναι λάθος και οι 2 τοποθετήσεις σου..ακόμα περισσότερο όταν αναφέρεις ότι δεν έχεις. Σου εύχομαι όμως να αποκτήσεις για να έχεις προσωπική άποψη

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου