Προς το περιεχόμενο

κλείδωμα floyd rose


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά θέλω να κλειδώσω το floyd rose της ibanez rg370dx αν γινεται,γιατί δεν το χρησιμοποιώ πολύ και δεν θέλω να ξεκουρδίζω συχνά.Επίσης θα ήθελα λίγο παραπάνω sustain και αμα το κλειδώσω πιστέβω θα έχω κανα δευτερόλεπτο περισσότερο.πώς θα το κάνω?επιπλέων θα θελα για πρώτη φορά να πειραματιστώ κουνώντας έναν μαγνήτη μπάς και αλλάξει λίγο ο ήχος(και για να εξικοιωθώ-δεν ξέρω την ορθογραφία αυτης ης λέξης-),και πώς θα το κάνω αυτό?η καλύτερα να μην τους σκαλίσω μιας και δεν ξέρω? ::) ευχαριστώ πολύ! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιώργο, βρες ένα κομμάτι κοντρα πλακέ ή ξύλο εν πάσει περιπτώσει που να χωράει ίσα ίσα ανάμεσα στο σώμα και στο μπλοκ του τρέμολο, βάλε το εκεί (μπορεί να χρειαστεί να βγάλεις κανένα ελατήριο μέχρι να το περάσεις) και σφίξε τα ελατήρια απο τις 2 βίδες που τα τεντώνουν για να τεντώσουν και να "δαγκώσουν" αυτό το κομμάτι στη θέση του. (Δεν χρειάζεται να το παρακάνεις με το σφίξιμο).

Μην φοβάσαι να ανεβοκατεβάσεις τους μαγνήτες. Μάλιστα, θα έλεγα ότι ΠΡΕΠΕΙ να το κάνεις για να αποκτήσεις την αίσθηση του τι πιάνει και τι βγάζει ο (κάθε) μαγνήτης σου ανάλογα με το ύψος στο οποίο βρίσκεται. Μπορεί να σε βοηθήσει αυτό να προσεγγίσεις καλύτερα τον επιθυμητό σου ήχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προτιμώ πάντα λύσεις σαν το tremol-no

που προσφέρει hardtail, dive only and floating

και είναι easy to install

 

http://www.thomann.de/gr/allparts_tremolno_bp2007010.htm

 

 

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου