Προς το περιεχόμενο

Warmoth Project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επόμενη λύση είναι κάτι τέτοιο?

http://www.lrbaggs.com/html/products/systems_imixonboard.shtml

και να μπεί στο πίσω μέρος (άραγε?)

Δεν νομιζω να μπαινει πισω μιας και ακολουθει την καμπυλη της κιθαρας....

 

Σκεψου που θελεις να ειναι το volume  και το tone και ανοιξε μια τρυπα απο πισω ή απο μπροστα στο σωμα (αναλογα πως θελεις να φαινεται) και βαλε μεσα εκει μια προενισχυση. Αν δεν βρεις κατι στην αγορα φτιαξε μια diy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και βαλε μεσα εκει μια προενισχυση. Αν δεν βρεις κατι στην αγορα φτιαξε μια diy!

Κανένα link? Καλά για να φτιάξω μόνος μου...ΑΥΤΟ κι αν είναι πυρηνική φυσική!!! Ούτε μια λάμπα δεν μπορώ να αλλάξω. Άσε που οι ιστορίες (τουλάχιστον) της Fishmann έχουν στερεοφωνικά jaks και ιδιαιτερότητες συνδεσμολογίας...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα link? Καλά για να φτιάξω μόνος μου...ΑΥΤΟ κι αν είναι πυρηνική φυσική!!! Ούτε μια λάμπα δεν μπορώ να αλλάξω. Άσε που οι ιστορίες (τουλάχιστον) της Fishmann έχουν στερεοφωνικά jaks και ιδιαιτερότητες συνδεσμολογίας...

 

Δυστυχως δεν εχω κανενα link.... αλλα αν αποφασισεις τι ακριβως θελεις κατι θα βρουμε/σχεδιασουμε!  :D

 

Αν δεν βαλεις μαγνητικους τι να το κανεις το στερεο? Ή θα βαλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βαλεις μαγνητικους τι να το κανεις το στερεο? Ή θα βαλεις?

Δίκαιο έχεις, δεν σκέφτομαι μαγνητικούς.

 

Θα ήθελα να φτιάξω μια τύπου Sadowsky. Απλά θέλει καλή μελέτη (ηλεκτρικών) υλικών γιατί δεν είναι φτηνά και δεν θα μπαίνουν και σε καμμιά άλλη κιθάρα μου μετά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιησεις μονο piezo χρειαζεσαι μονο ενα buffer για προσαρμογη συνθετων αντιστασεων (impedance) και μετα το buffer μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα παθητικο volume/tone. Εκτος και αν χρειαζεσαι και προενισχυση γιατι το buffer δεν εχει gain η οποια παλι θα εχει volume/tone. Μπορω να σε βοηθησω αν θελεις να πας σε κατι diy/χειροποιητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks man για τη βοήθεια. Δεν σκέφτομαι να ξεκινήσω σύντομα (ίσως κοντά στα Χριστούγεννα, γιατί έχω να ασχοληθώ με το μπάσο που φτιάχνω τώρα ;)).

Εάν δε, μου κάτσει αυτό που σχεδιάζω, θα μπορώ να παράγω φτηνά και γρήγορα σώματα για δοκιμές. Θα σε κρατήσω ενήμερο.

Και πάλι ευχαριστώ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, έχεις ένα σώμα τέλε και θέλεις να το κάνεις σαν τη Sadowsky?

Δεν έχω τίποτα ακόμα....αλλά σκέφτομαι ότι εάν έχω κάτι τέτοιο

http://www.warmoth.com/Pages/CustomBody.aspx?style=49

μπορώ να φτιάξω ότι σχήμα θέλω...

Απλά από την ημέρα που έβαλα τη Fishman Bridge στην Tele...είδα την αποκάλυψη του Saint John!!!! και με τρώει μία με χορδές κλασικής.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά από την ημέρα που έβαλα τη Fishman Bridge στην Tele...είδα την αποκάλυψη του Saint John!!!!

Μόλις ανέβασα ένα κλιπ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170564.msg354510;topicseen#new

για να πάρετε μια αίσθηση του ήχου της Fishman

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ,

Είχα φτιάξει για ένα παιδί αυτό στη φωτογραφία για μία κλασσική αλάμπρα και δούλεψε καλά.(με εξωτερική προενίσχυση της Shadow που προϋπήρχε) Αλλά εσύ αν θέλεις μπορείς να βάλεις και κάτι τέτοιο

http://www.b-band.com/index.php?mact=Products,cntnt01,details,0&cntnt01hierarchyid=6&cntnt01productid=13&cntnt01returnid=151

 

Βέβαια, χρειάστηκε να σκάψω τη γέφυρα για να χωρέσουν όλα, αλλά αυτό ήταν μία υπόθεση 3 λεπτών.

WS_Double_Saddle_Pickup_System.thumb.jpg.91ba0d4de7f13cb035e6b8dfb6dabef0.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου