Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά κιθάρας στο εξωτερικό?


grafistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΣΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.

 

Να επιμένετε ΚΟΣΜΙΑ, πάντα με αναφορά στα δικαιώματά σας και να ζητάτε τον Προϊστάμενο βάρδιας, αφού έχετε πάρει το όνομα και τη θέση του υπαλλήλου με τον οποίο έχετε ιστορίες.

 

σοφη συμβουλη, διοτι το ελληνικο μας στυλ της φασαριας και των φωνων δεν υπαρχει στο εξωτερικο και δεν περπαταει καθολου, αντιθετως θα φερει σχεδον σιγουρα τα αντιθετα αποτελεματα..

 

πολλα αεροδρομια σε ευρωπη και αμερικη εχουν καποιο στανταρτ policy για τα μουσικα οργανα, συνηθως επιτρεπονται σαν χειραποσκευη. αν ψαξει κανεις στο site του αεροδρομιου που τον ενδιαφερει ειναι ευκολο να βρεθει. και βεβαια καλα ειναι να μην υπαρχει δευτερη χειραποσκευη..

 

 

::) ;D .. που ειναι τα χρονια πριν την 11 σεπτεμβριου.. εχω κανει υπεραντλαντικο με τρεις κιθαρες + λαπτοπ μεσα στο αεροπλανο.. εκει να δεις αγχος check in..  >:( ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άσε μωρέ να τσακωθούμε λίγο... Είναι η χαρά του να γυρίζεις στην Ελλάδα, παντού σε αντιμετωπίζουν ήρεμα, σου λένε πως έχεις δίκιο, σου μιλάνε ευγενικά.. και άλλα τέτοια σαχλά.

Cargo έχει χρησιμοποιήσει ποτέ κανένας σας; (για να στείλει όργανα εννοώ). Για να μεταφέρω ένα τσέλο και 4 κιθάρες (σε padded θήκες) τι λέτε πως είναι καλύτερο, μεταφορική ή cargo;

 

 

 

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εχω παει 3 φορες γερμανια για live με διαφορετικες

εταιριες και ολοι παντα λεγαν οτι απαγορευεται αλλα σε ολες τις

περιπτωσεις αρνιομουν με την αιτιολογια:

 

το οργανο αυτο κοστιζει 5780 ευρω(χαχαχαχαχα)εσεις

δεσποινης παιρνετε την ευθυνη αν παθει κατι να με αποζημιωσετε?????

;D ;D ;D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΟΝΙΚΑ πρέπει να δέχονται ένα όργανο ως χειραποσκευή ΣΥΝ τη μια χειραποσκευή που επιτρέπεται στον κάθε επιβάτη. Αν δεν χωράει στα ντουλάπια (όπως με κάποια set neck μπάσσα  :'() μπορούν να το βάλουν σε χίλλια δυό άλλα μέρη, χώρος υπάρχει. Για πτήσεις εσωτερικού δεν γνωρίζω προσωπικά, αλλά επειδή μ'ενδιαφέρει άμεσα το θέμα, απ'όσο ρώτησα σε διάφορες εταιρίες για πτήσεις προς Σουηδία οι απαντήσεις που πήρα ήταν ανάμεικτες, και μάλλιστα όχι απλά ανά εταιρία αλλά ανά υπάλληλο (!!!) άσχετα αν έλεγα τα χίλλια δυό περί δικαιωμάτων, νόμων κλπ. τρελά πράγματα εδώ στο ελλάντα.

 

Υπάρχει κι η λύση μιας flight case, αλλά έχω δεί πως τα κοπανάνε και δεν θα εμπιστευόμουν ούτε καν μ'αυτή, κι εκτός αυτού υπάρχουν οι άπειρες περιπτώσεις με όργανα που πήγαιναν Γερμανία και βρέθηκαν στην Αλάσκα.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως υπάρχουν και σωστές εταιρίες με άψογη εξυπηρέτηση, απλά θέλει ψάξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πτήσεις εσωτερικού δεν γνωρίζω προσωπικά, αλλά επειδή μ'ενδιαφέρει άμεσα το θέμα, απ'όσο ρώτησα σε διάφορες εταιρίες για πτήσεις προς Σουηδία οι απαντήσεις που πήρα ήταν ανάμεικτες, και μάλλιστα όχι απλά ανά εταιρία αλλά ανά υπάλληλο (!!!) άσχετα αν έλεγα τα χίλλια δυό περί δικαιωμάτων, νόμων κλπ. τρελά πράγματα εδώ στο ελλάντα.

 

Εσωτερικού Ελλάδα δε λες;

Εγώ πάντα μαζί μου το πηγαινοφέρνω το μπάσο, δε μου παν τίποτα, δε με ρώτησαν τίποτα, μια φορά με ρώτησε μια υπάλληλος τι είναι και είχε ενδοιασμούς αν μπορούσα να το πάρω μαζί μου, είπα πως έχει ταξιδέψει άπειρες φορές έτσι χωρίς πρόβλημα και έληξε εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες μέρες πετάω για σπουδες στην Αγγλία .

Το stratocasterίδι μου μένει εδώ και "αναγκάζομαι" και καλά να πάρω μία tele squier vibe  ::) απο πάνω που είναι και πιο φτηνά φυσικά

 

*άλλο που δεν ήθελα! όλοι μια ευκαιρία ψάχνουμε για να αποκτήσουμε μία tele ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες μέρες πετάω για σπουδες στην Αγγλία .

Το stratocasterίδι μου μένει εδώ και "αναγκάζομαι" και καλά να πάρω μία tele squier vibe  ::) απο πάνω που είναι και πιο φτηνά φυσικά

 

*άλλο που δεν ήθελα! όλοι μια ευκαιρία ψάχνουμε για να αποκτήσουμε μία tele ;D

 

θα μου παρεις και μενα μια?

κερναω παστουλα!!!

;D

 

Καπου,καπως,καποτε,κατι πηγε στραβα στην εξελιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας... Απο ότι καταλαβα ειναι οτι κάτσει... αλλα ενα 80% λεει οτι επιτρεπεται... ;D Και ο φίλος μου σας λέω τη παίρνει καμπίνα μεσα χωρίς πρόβλημα...

 

Χωρίς τη strat μου δε πάω πουθενά...την έχω 13 χρόνια...και δυσκολα την αποχωρίζομαι... Η ολυμπιακή δε σηκώνει τηλ ακομη..νέκρα... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά προσπαθώς να τους βρω εδώ και μια εβδομάδα και δεν το σηκώνουν... Ο πατέρας μου για να αλλάξει το εισητήριό του αναγκάστηκε να πάει στο αεροδρόμιο γιατί κανένας δεν σήκωνε το !@$ τηλέφωνο στην Ολυμπιακή...

 

Λες να μας βάλουν να πιλοτάρουμε το αεροπλάνο;;; Εγώ να δεις που θα κουβαλάω μαζί μου ολόκληρο φαρμακείο μαζί με τα όργανα.

 

Τελικά: Cargo ή Μεταφορική όταν έχουμε όγκο και ποσότητα οργάνων;

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου