Προς το περιεχόμενο

HELP Προβλημα σε μπρατσο strat..


tasosSG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους..

Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι που προσφατως παρατηρησα οτι συμβαινει στη stratocaster μου..

Προκειται για μια Classic player '60s MIM..

Αυτο που συμβαινει ειναι το εξης..

Το μπρατσο μαλλον εχει βιδωθει λαθος στο σωμα και εχει μια μικρη κληση προς τα πανω(οταν λεω προς τα πανω εννοω προς το strap)..

Αυτο εχει σαν αποτελεσμα η αποσταση που εχει η Μι μπασσα(και οι υπολοιπες χορδες) απο το τελος της ταστιερας,σταδιακα να μειωνεται καθας κατεβαινουμε απο το πρωτο ταστο προς τα κατω..

Ελπιζω να εγινα κατανοητος  :-\

Δεν μπορω αυτη τη στιγμη να ανεβασω φωτο αλλα θα το κανω συντομα..

Το ερωτημα ειναι αν μπορω να κανω κατι για να το διορθωσω,και αν τοπροβλημα ειναι και στο σωμα περαν του μπρατσου....

Αυτα......

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεβιδωσε λιγο τις 4 βιδες που κρατανε την ταστιερα και ισιωσε τη.... μην της ξεβιδωσεις πολυ... ισα ισα να χαλαρωσουν λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεβιδωσε λιγο τις 4 βιδες που κρατανε την ταστιερα και ισιωσε τη.... μην της ξεβιδωσεις πολυ... ισα ισα να χαλαρωσουν λιγο...

 

Και θα γινει δουλεια??

Και πως θα ξερω που ακριβως θα ειναι το ισιο??

Μιλαμε για mm..

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααχα.. :)...αν δεν το "κατεχεις" το αθλημα πηγαινε την σε καποιον τεχνικο να στην τσεκαρει...μου φαινεται οτι εχα βρει παλια ενα βιντεο γιουτιουμπ με ενα τυπακο που εδειχνε πως να το κανεις...δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερα δυσκολο(νομιζω..)..αμα το βρω θα στο ποσταρω!

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααχα.. :)...αν δεν το "κατεχεις" το αθλημα πηγαινε την σε καποιον τεχνικο να στην τσεκαρει...μου φαινεται οτι εχα βρει παλια ενα βιντεο γιουτιουμπ με ενα τυπακο που εδειχνε πως να το κανεις...δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερα δυσκολο(νομιζω..)..αμα το βρω θα στο ποσταρω!

 

Σε ευχαριστω θα σου ειμαι υποχρεος..

Βασικα γενικα απο setup το ψιλοκατεχω το πραγμα και αυτο που μου λες να κανω καταλαβαινω και τι ειναι και πως να το κανω απλα αμφιβαλλω για το αν θα δουλεψει και για το αν θα ερθει ακριβως στο σωστο σημειο..

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα βρισκω.... :-\

περιμενε λιγο να το δει το ποστ σου καποιος που το "εχει" πιο πολυ απο εμενα...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΜΠΡΑΤΣΟ εννοεις οχι την ταστιερα.....

 

Κλασσικο "προβλημα" των Φεντερ απο το 1950....φτιαχνεται πανευκολα:

 

Ξεβιδωσε λιγο και τις 4 βιδες  ετσι ωστε να μπορει να μετακινηθει το μπρατσο στο neck pocket,φερε ετσι ωστε η δυο μι χορδες να απεχουν το ιδιο απο τις ακρες τις ταστιερας ετσι δηλ.

 

DSC_0081.jpg

 

,ξαναβιδωσε κρατωντας ΣΤΑΘΕΡΟ το μπρατσο για να μην ξαναπαει στην αρχικη του λαθος θεση (καλυτερα να το κρατας εσυ και να βιδωνει καποιος φιλος σου αν δεν το εχεις ξανακανει).

 

ετοιμος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου