Προς το περιεχόμενο

GNL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πολυ καλες κιθαρες.εχω μια legacy και πραγματικα μου αρεσει περισσοτερο απο τις fender ιδιας τιμης (1600 ευρω).πολλοι λενε πως τα τελευταια χρονια η ποιοτητα τους εχει πεσει.εγω δεν το γνωριζω,ισως να ειναι αληθεια,μα για μενα πραγματικα ειναι πολυ καλες κιθαρες και πιστευω αξιζουν τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δε μου λέτε καμια γνώμη για τις κιθάρες GNL γιατι τις είδα σε ενα κιθαρά και ηχοτρομοκρατήθηκα :lol:

αν εννοεις τις G&L (και οχι GNL την οποια δεν γνωριζω) ειναι φοβερες κιθαρες.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δε μου λέτε καμια γνώμη για τις κιθάρες GNL γιατι τις είδα σε ενα κιθαρά και ηχοτρομοκρατήθηκα :lol:

αν εννοεις τις G&L (και οχι GNL την οποια δεν γνωριζω) ειναι φοβερες κιθαρες.

 

παντως κι εγω μιλαω για τις G&L

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δε μου λέτε καμια γνώμη για τις κιθάρες GNL γιατι τις είδα σε ενα κιθαρά και ηχοτρομοκρατήθηκα :lol:

αν εννοεις τις G&L (και οχι GNL την οποια δεν γνωριζω) ειναι φοβερες κιθαρες.

 

παντως κι εγω μιλαω για τις G&L

 

Πολύ καλές κιθάρες! Πεντακάθαρες και καλοζυγισμένες :)

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλες κιθαρες.εχω μια legacy και πραγματικα μου αρεσει περισσοτερο απο τις fender ιδιας τιμης (1600 ευρω).πολλοι λενε πως τα τελευταια χρονια η ποιοτητα τους εχει πεσει.εγω δεν το γνωριζω' date='ισως να ειναι αληθεια,μα για μενα πραγματικα ειναι πολυ καλες κιθαρες και πιστευω αξιζουν τα λεφτα.[/quote']

 

Όλα τα λεφτά η Legacy.Έμεινα λίγο μα$#@ας όταν την άκουσα σε έναν Engl Thunder

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά η Legacy.Έμεινα λίγο μα$#@ας όταν την άκουσα σε έναν Engl Thunder

 

χε χε.εγω εχω κι εναν thunder οποτε μαλλον θα σου αρεσει ο ηχος μου (οκ το ξερω πως ο ηχος ειναι "στα χερια" κτλ κτλ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο καλοφτιαγμενες κιθαρες σε σχεση με τις οριτζιναλ του ιδρυτη της εταιρειας (Leo Fender) oμως οι περισσοτερες (με εξαιρεση τις thinline) ειναι πολυ βαριες & πριμαριστες ,ειδικα οι τελεκαστερ τους,(ισως φταινε & οι κεραμικοι μαγνητες που φορανε τα περισσοτερα μοντελα & οι βαριες γεφυρες),επισης αυτο το headstock...ε,δεν ειναι & για τα καλλιστεια... :lol:

 

τα μπρατσα τους ομως (ειδικα τα πολυ παχια που μπορεις να παραγγειλεις χωρις επιβαρυνση) ειναι φανταστικα σαν αισθηση & ευτυχως εχουν τζαμπο ταστα ολα & η 2 piece κατασκευη τους εγγυαται μακροζωϊα & σταθεροτητα....

 

κατα τη γνωμη μου τα καινουργια μοντελλα ειναι πολυ καλυτερα απο τα παλαιοτερα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα μια φορά με μία Legacy στο Διαμαντόπουλο και περίμενα όντως να είναι πιο Fender από τις Fender μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν. Δεν ξέρω, σαν κιθάρα δεν ήταν άσχημη απλά περίμενα να μην ακούεται τοσο "τσιγκινη", από την άλλη όντως φάνηκε κάπως μέτρια στην αίσθηση, στο μπράτσο, στο παίξιμο γενικότερα, αν και αυτό διαφέρει φυσικά από κιθαρίστα σε κιθαρίστα.

Πιστεύω ότι είναι υπερεκτιμημένη στα 1600 ευρώ, με τόσα παίρνεις στρατοκάστερ που "φυσάει" οι καινούργιες fat strat μου αρέσουν περισσότερο πολύ καλό feeling από το πρώτο άγγιγμα :lol: κάτι που δεν είχα με την Legacy, αλλά όλα αυτά είναι υποκειμενικές και μόνο απόψεις, εγώ προσωπικά δεν θα έδινα τόσα χρήματα για αυτό το όργανο :P

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου