Προς το περιεχόμενο

Λίγη κιθάρα βρε παιδιά;


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Καταρχήν, είναι ολίγον πειραματικό, και αποφάσισα να ΜΗΝ σας δώσω το κομμάτι που δουλεύω. Με λίγα λόγια στα κουφά (τυφλά) θα παίξετε, όσοι θέτε...

 

Είναι ένα κομμάτι αργό, στα 60 bpm, με διάφορα pads, ηλεκτρονικούς ήχους, κλπ. Επίσης δε μπορώ να σας δώσω ακόρντα... γιατί δεν είναι βασισμένο σε κλασσικές αρμονίες, οπότε τρέχα γύρευε...

 

Τι θέλω/ζητάω

 

* Θέλω πολύ αργόσυρτες μελωδικές γραμμές στη κιθάρα.

* sustained notes απο κιθάρα. (ας είναι και 20 δευτ που λέει ο λόγος)

* διάφορα εφέ

* ότι άλλο νομίζεται (sonic youth ideas are most welcome).

 

Έχω κιθάρες στο στούντιο αλλά δεν έχω την εμπειρία, guitar interface, ενισχυτή, και ούτε κάποιο VST guitar amp emulator. Άρα μου λείπουν πολλά για να κάνω κάτι τέτοιο...

 

Όποιος θα γούσταρε κάτι τέτοιο, ας προσέλθει, ας ποστάρει, ας παίξει και βλέπουμε. Δε μπορώ να υποσχεθώ ότι θα χρησιμοποιήσω τα πάντα, αυτό εννοείται, αλλά όσα πιο πολλά, τόσο πιο καλά. :)

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουσταρω! Τα αργοσυρτα με περιεργους ηχους πανω απο pads ειναι τα αγαπημενα μου. I wanna give it a try. Ο εξοπλισμος ηχογραφησης μου ειναι λιγο περιορισμενος αλλα θα κανω τα δυνατα μου. Σε λιγο καιρο γυρναω Αγγλια και θα εχω και full setup, ισως μπορεσω να κανω και κατι παραπανω τοτε.

 

Αλλα και τωρα, I want in. Φιλοδοξω το αποτελεσμα να ακουγεται ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φιλοδοξω το αποτελεσμα να ακουγεται ;D

ΘΑ το φροντίσω εγώ ντε... Αφου δεν έχει και ακόρντα κανονικά, θα κωλάνε και πιο εύκολα τα πράγματα που θα κάνεις/ετε... ;)

 

Περιμένω, και μη στεναχωριέσαι για το quality. Αρκεί να μη μου στείλεις κανα WMA αρχείο!  :P χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό δεν είναι παίξιμο "στα τυφλά" αλλά "στα κουφά". ;D

Εντάξει, νότες μη δίνεις. Πες μας όμως 1-2 λέξεις που να περιγράφουν αυτό που θέλεις να αποδίδεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν, λέξεις που να έχουν σχέση:

 

* Μαύρο, σκοτάδι

* Εφιάλτης

* Αίμα

* Παραφωνία

* Λαβύρινθος

 

Κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Ο Longshadow έστειλε κάτι ήδη, και μου άρεσε. Δε μπορώ να το δοκιμάσω αυτή τη στιγμή αλλά αύριο το πρωί (αφού δώσω αίμα και πάω στο στούντιό μου). :)

 

Θένξ σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να το γραψουμε μονοι μας?

να το ηχογραφισουμε εννοω...!

η υπαρχει η δυνατοτητα να ερθω στον χωρο σου με τα συμπραγκαλα μου, ενισχυτες, πεταλια κιθαρες και τετοια και να κανουμε τα τρελα μας?? ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξέρεις τι γίνεται μωρέ; Προσπαθώ να το κάνω όσο πιο ανώδυνο γίνετε... Δεν είναι και τίποτα απίστευτο, και δε θέλω να σας βάζω σε κόπο, τσάμπα και βερεσέ έτσι απλά... Για αυτό το είπα. Όσο πιο απλό και πιο εύκολο για σάς...

 

τα τρελά μας να τα κάνουμε κάποια στιγμή, κανένα πρόβλημα. Απλά τώρα δεν έχω καιρό αυτή την εποχή (αν και μία μπυρομάζωξη την άντεχα... ;D)

 

Μου έστειλε και ο odis ένα κομμάτι, (η μάλλον θα μου στείλει). Για πιο μεγάλα αρχεία, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το rapidshare, yousendit, box.net και άλλα καλούδια... :)

 

Θενξ παιδιά! Είστε σπουδαίοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλω/ζητάω

* sustained notes απο κιθάρα. (ας είναι και 20 δευτ που λέει ο λόγος)

 

Ο Longshadow έστειλε κάτι ήδη, και μου άρεσε.

Είμαι περίεργος να το ακούσω...πως κατάφερες ρε αφιλότιμε Longshadow systain 20 δευτερολέπτων με τη Fender?? ;D ;D

 

Nikolas, θα ήθελα να σε βοηθήσω, αλλά δεν καταλαβαίνω αυτά τα ραντεβού στα τυφλά?...άμα θέλεις τίποτα κινέζικο, σφύρα μου

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου