Προς το περιεχόμενο

Cubasis σε Xp


wasted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει κανένα patch, ώστε να εγκαταστήσω το αγορασμένο κανονικά Cubasis Vst (W98) στα καινούρια μου XP , ή πάει για πέταμα; :(

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, αν έχεις την έκδοση VST 5.0, μπορείς να την εγκαταστήσεις κανονικά σε XP, δεν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας (το ξέρω σίγουρα γιατί κι εγώ δουλεύω με αυτόν ακριβώς το συνδυασμό). Αν έχεις κάποια προηγούμενη έκδοση, στείλε ένα mail στη Steinberg για τεχνική υποστήριξη ή κάνε στο www.google.com κάποια αναζήτηση για το patch που σε ενδιαφέρει. Αν δεν το βρεις έτσι, απλά δεν υπάρχει κάτι που να λύνει το πρόβλημά σου.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re Alchemist, to Cubasis leei oxi to Cubase, :lol:

 

file paketo efages, :? to Cubasis einai palio prog.(oxi pos den kanei douleia) fantazomai to xeis san synodeftiko software me kamia soundblaster(xm... ayto einai to cubasis, xoris to VST), telos panton, an 8es nte kai kala na xrisimopoihseis to Cubasis, tote bale Windows 9X, kata protimish Second Edition, to cubasis den trexei se Windows (NT), diladh XP,2000, ktl. ktl. ktl. ktl. ktl. distyxos...

 

gia updates oute logos fisika! den xaneis tipota na checkareis to http://www.steinberg.de

ala exei Updates mono gia Cubase...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορά έχει δηλαδή το Cubase με το Cubasis σχετικά με τον πυρήνα του προγράμματος και έχουν διαφορετική συμβατότητα με λειτουργικά; Αφού και τα 2 έχουν κοινή πλατφόρμα, ένα update για το Cubase γιατί να μην δουλέψει και με το Cubasis;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχω (άν και από χθες τη νύχτα μπορώ να λέω είχα) το Cubasis VST, μου το χε πουλήσει ο Νάκας το 99, σαν ελαφρύτερο εναλλακτικό του Cubase, 40.000 δρχ, και για τις ερασιτεχνικές μου απαιτήσεις ήταν πολύ καλό! Εν πάσει περιπτώσει όλο το βράδυ ως τα χαράματα έφαγα γερή ήττα ψάχνοντας στο Ιντερνετ. Εν ολίγοις η Steinberg έχει κάπου χωμένη στον ftp τόπο της μια ανακοίνωση, που λέει ότι έχει σταματήσει κάθε βελτίωση για όλες εκδόσεις πριν την 5.

Στο Google βρήκα δεκαέξι σελίδες σπαστήρια αλλά όχι αυτό που ήθελα (εννοείται ότι τις άνοιξα όλες 8O )

Η πλάκα είναι ότι φόρτωσα προσωρινά το Cakewalk 8.03 που το χα πάρει την ίδια εποχή περίπου και τρέχει κανονικά σε XP. Επίσης τρέχει και το Wavelab Lite που ήταν δώρο με το Cubasis.

 

Κάρτα έχω τη Yamaha Waveforce 192XG και βρήκα άνετα drivers από το Site της Yamaha.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να προτείνω 2 λύσεις για το πρόβλημα... Ελλείψει patch (γιατί αν δεν το βρήκες σε 16 σελίδες με σπαστήρια, δεν πρέπει να υπάρχει καν), μπορείς ή να προχωρήσεις σε εγκατάσταση Windows 98 SE όπως είπε και ο Mahos (με προσοχή αν θέλεις διπλό λειτουργικό δηλαδή 98+XP γιατί πολλά μπορεί να προκύψουν από αυτή τη συνύπαρξη) αλλά υπάρχει και η εναλλακτική της αναβάθμισης που έχει ο Νάκας σε περίπτωση που μπορείς να ξοδέψεις λίγο χρήμα ακόμα. Δηλαδή σου δίνουν κάποια νέα έκδοση επιστρέφοντας τη δική σου έναντι κάποιας μειωμένης τιμής. Δεν ξέρω λεπτομέρειες για εκδόσεις, κόστος κλπ. αλλά είναι η καλύτερη δυνατή λύση και η λιγότερη μπελαλίδικη. Ρώτα αν ενδιαφέρεσαι στο Νάκα Multimedia στη Σόλωνος.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ontos to cubasis to exei aporipsei pro polou h steinberg :?

fisika kai den law oti den kaneis douleia me to cubasis (empnefsh naxeis kai ola ginonte)

 

loipon an 8elei o typas na egatastisei ta XP, 8a htan protimotero na exei hdi egatestimena ta 98, (2 partitions, prota 98 meta XP), gia to antistrofo, an dld exei ta XP kai 8elei ta 98, tote 8elei 2 partitions oposdipote, FAT32 file system, to NTFS den to anagnorizoun ta 98, kai ena programataki gia na tou ftiaxei dual boot, ta 98 KATARTREFOUN ta boot sectors twn XP, mporei katala8os kata thn egatastash twn 98 na pextei malakia kai na kanei format se olo ton HDD kata la8os! gia xwrisma twn partition, proteinw to partition magic. apo kana kazaa h lime wire

 

an kai pisteuw oti h olh diadikasia enai paralogh. trexagyreue twra.

 

an pali mporeis na arkesteis gia thn wra se kati piratiko, h an eisai epegelmatias pigene kai agorase to :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το site τι ακριβώς είναι ρε φίλε, από εκεί κατεβάζεις σπασμένο σε κομμάτια το Cubase SX2 και σου δίνουν και τον κωδικό; Η συμβουλή μου είναι να αποφεύγεις να παρέχεις τέτοιες διευθύνσεις δημόσια, αν την δει κάποιος από τη Steinberg, το Νάκα ή το ΣΔΟΕ, την έκατσε όλο το noiz την επόμενη στιγμή (διακίνηση και διανομή πειρατικού λογισμικού και όλα τα σχετικά), κρίμα δεν είναι; Πάντως, παραδέχομαι ότι ήταν ευγενική η χειρονομία να βοηθήσεις την κατάσταση...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file ontos twra mour8e... :? !

sorry, realy....

den nomizw na pezei kana problem me naka kai sdoe :lol: :lol: :lol:

sthn ellada zeis(oloi xeroume oti yparxoun tetia site kai kanoume pos den ta xeroume). telos panton... yparxoun kai oi lyseis P2P.

parepiptontos to wavelab lite einai poly aplo prog. den sou dinei thn dinatotita time stretch, pitch correction kai sampling... mou kanei kati apo wave editor genikhs xrishs kai oxi programa gia mastering...

(kai pali sorry gia to link tou cubase, den to xw katebasei kan) :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου