Προς το περιεχόμενο

Fender custom classic series


thanasis b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Μετά άρχισα να γίνομαι υποψιασμένος και γκρινιάρης σαν τον φιδαετό στο avatar μου, τον οποίο παρεμπιπτόντως γνωρίζω προσωπικά, και ο οποίος θα γινόταν εκτός εαυτού αν του κάνανε πάσα το ίδιο κλασσικό... φίδι, αλλά με νέο non catalog color.  ::)

 

 

 

 

;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι εννοείς επανάσταση. Μήπως κάτι σαν τις Steinberger? Τις Parker? Τις δεκάδες μικρότερες εταιρείες που, τουλάχιστον, δεν ΞΑΝΑΒΓΑΖΟΥΝ ένα μοντέλο του 50 με άλλο χρώμα?

 

Αλλά είμαστε ήδη off topic.

 

εννουσα οτι δεν εχω δει καμια εταιρια (η τουλαχιστον αμα υπαρχει δεν το ξερω) που να βγαλει ενα μοντελο και μετα απο ενα χρονο να βγαλει κατι τελειως διαφορετικο.. ακομα και αυτες που ανεφερες τις ιδιες κιθαρες πουλανε καθε χρονο!

 

 

Αν και να πω την αληθεια μου πολυ θα γουσταρω μια Στρατ gibson και μια λες πολ φεντερ!! (δεν αποσκοπω σε κοντρα η οτιδηποτε αλλο απλα αναφερθηκα σε χαρακτηριστηκα μοντελα και εταιριες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννουσα οτι δεν εχω δει καμια εταιρια (η τουλαχιστον αμα υπαρχει δεν το ξερω) που να βγαλει ενα μοντελο και μετα απο ενα χρονο να βγαλει κατι τελειως διαφορετικο.. ακομα και αυτες που ανεφερες τις ιδιες κιθαρες πουλανε καθε χρονο!

 

 

Αν και να πω την αληθεια μου πολυ θα γουσταρω μια Στρατ gibson και μια λες πολ φεντερ!! (δεν αποσκοπω σε κοντρα η οτιδηποτε αλλο απλα αναφερθηκα σε χαρακτηριστηκα μοντελα και εταιριες)

 

Κοίταξε, κανείς δεν αμφιβάλλει ότι η Strat, η Tele, η Les Paul κλπ, είναι "αρχετυπικά" όργανα στην κατηγορία τους και από τις περιπτώσεις που το γλυκό πέτυχε με την πρώτη. Ωστόσο θεωρώ απαράδεκτο εταιρείες τέτοιου μεγέθους και τέτοιας Ιστορίας, όχι μόνο να επαναπαύονται στη δόξα του παρελθόντος, αλλά και να επιμένουν να μας δουλεύουν με μικροαλλαγές που παρουσιάζουν σαν "επανάσταση".

 

Η Parker που αναφέρθηκε είναι πολύ νεώτερη εταιρεία, θα δεις όμως ότι, τουλάχιστον όσο ήταν ο Ken Parker στα πηδάλια, έβγαζε όντως κάθε χρόνο "κάτι διαφορετικό". Και να είσαι σίγουρος ότι δεν ήταν "non catalog colors"  ;).

 

Το ίδιο ισχύει φυσικά και για πολλούς άλλους κατασκευαστές, με αποκορύφωμα τους Γιαπωνέζους, που, ακολουθώντας την ίδια παράδοση με... τις μοτοσυκλέτες τους, βγάζουν μερικές ντουζίνες νέα μοντέλα το χρόνο!  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γιαπωνέζοι είναι άνθρωποι απάνθρωποι. Βγάζουν απίστευτα μουσικά όργανα και τα κρατάνε για πάρτη τους. Αλητεία.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γιαπωνέζοι είναι άνθρωποι απάνθρωποι. Βγάζουν απίστευτα μουσικά όργανα και τα κρατάνε για πάρτη τους. Αλητεία.

 

Υπάρχουν πάντως και μερικοί Γιαπωνέζοι προδότες του Εθνικού Ιδανικού (δεν θυμάμαι αν είναι ο Αυτοκράτορας ή ο Ροζ Πάνθηρας... ένα από τα δύο πάντως...), και στέλνουν μέσω ebay οπουκαιδήποτε. Check it out.  8)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υποστηριζω καποια εταιρια και συμφωνω οτι δεν βγαινουν καινουργια πραγματα. Αλλα δεν ειδα καποια ''επαναστατικο'' υφος για τις συγκεκριμενες στρατ.

 

Για μενα θα ηταν πολυ εναδιαφερον να δω την φεντερ και την gibson και γενικοτερα  να κανουν κατι διαφορετικο (οπως ειπα και παρανω γιατι τα μπερδεψα λιγο!)

 

 

(ασχετο - η φεντερ εχει αγορασει την jackson??)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου