Προς το περιεχόμενο

Χαρειτε το λεβεντοπαιδο.....


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με πολύ φαντασία, όλα γίνονται.

 

:)

 

 

 

Oχι, οχι, δεν χαριτολογησα. Θυμηθηκα και που το ακουσα, στον Καραμερο και Χαριτατο απ'την διατολογο της εκπομπης και αυτο που καταλαβα ηταν ο,τι ουτε το κρεας ουτε το τυρι απο μονα τους δεν αντικαθιστουν το κρεας (εκτος αμα φας γενναιες ποσοτητες μεμονωμενα  :P) αλλα πως ο συνδιασμος τους φερει το αναλογο διατροφικο βαρος του κρεατος.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ας μεινουμε στο θεμα please,ειναι πολυ τραγικο για να το εκτροχιασουμε.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, εκ μερους μου αμα τον εβλεπα στον δρομο θα του εδινα ενα δυνατο δεξι κροσσε και θα τον ξαπλωνα κατω, υστερα θα συνεχιζα τον δρομο μου και ουτε που θα του μιλουσα.

 

Η εικονα με το ματωμενο σκυλι ηταν too much.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, εκ μερους μου αμα τον εβλεπα στον δρομο θα του εδινα ενα δυνατο δεξι κροσσε και θα τον ξαπλωνα κατω, υστερα θα συνεχιζα τον δρομο μου και ουτε που θα του μιλουσα.

 

Ενα αντιο παντως θα μπορουσες να του το πεις.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θανατώνονται απλά με βάναυσο τρόπο: τα μεταχειρίζονται σα να είναι άψυχα αντικείμενα - αν μπορείς να το διανοηθείς. Αν ψάξεις σχετικά βίντεο, θα κάνεις εμετό. Το θίγω στην παρούσα συζήτηση, διότι αυτό που λέτε ότι κάνει ο μαλάκας στο σκυλί, είναι προέκταση μίας νοοτροπίας που αφθονεί στις κτηνοτροφικές κοινότητες, ότι το ζώο (οποιοδήποτε) το κάνεις ότι γουστάρεις και (όντως) την επόμενη μέρα σε "αγαπάει" πάλι.

 

Σίγουρα. Γενικώς είναι προέκταση της νοοτροπίας "εμείς" as opposed to "τα ζωα". Ως λογικά όντα νομίζω πως καλό θα ήταν να σκεφτόμαστε λίγο και τους υπόλοιπους γύρω μας, είτε αυτό αφορά ανθρώπους είτε άλλα ζώα. Δυστυχώς αποτυγχάνουμε παταγωδώς σε αυτό. Εδώ πάνε και σκοτώνουν καρχαρίες που σκότωσαν κάποιον surfer, λες και βγήκε ο καρχαρίας να πάει στο σπίτι του ανθρώπου να τον σκοτώσει ή του την είχε στημένη.

 

Τέλος πάντων, ο συγκεκριμένος είναι πραγματικά ΓΙΑ ΣΚΟΤΩΜΑ, όπως και κάθε άλλο καθίκι που συμπεριφέρεται έτσι σε οποιοδήποτε ανυπεράσπιστο πλάσμα.

 

ας μεινουμε στο θεμα please,ειναι πολυ τραγικο για να το εκτροχιασουμε.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά στο απολύτως συγκεκριμένο θέμα (δηλαδή τη συγκεκριμένη περίπτωση) τι μπορούμε να πούμε πέραν του "να του κάνουμε αυτό και εκείνο και το άλλο"; Νομίζω το θέμα έχει να κάνει με τη γενικότερη συμπεριφορά μας απέναντι στα ζώα που έχουμε στο σπίτι μας ή που συναντάμε στο δρόμο. My 0,02, αν όμως διαφωνείς μη σου χαλάσω και το thread. :) Η περίπτωση όντως είναι τραγική και κρίμα που δεν το έμαθα πριν αρχίσουν οι αγωγές κλπ για να συμμετάσχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω οταν το πρωτοειδα εμεινα με το στομα ανοιχτο! :o

 

βεβαια αυτο που με σοκαρε τρομερα ηταν αυτο με την γατα

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=594:2009-09-11-20-19-22&catid=35:news&Itemid=67

 

δεν μπορω να διανοηθω οτι ενας ανθρωπος προσφερει φαγητο σε ενα πεινασμενο ζωο μονο και μονο για να "κερδισει" την εμπιστοσυνη του και να τον πλησιασει και στο τελος να το κλοτσησει!!!!!!!!!!! >:( >:( >:(

 

ασχετο αλλα επισης το θεμα με τις φολες εχει παραγινει!!! εχουν εκτροχιαστει ολοι!

 

ειλικρινα θελω μια φορα να πιασω εναν να βαζει φολα....θα του την ταισω!!!

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε και ο άλλος ο τραγικός ο τύπος που είχε κάνει καλλιτεχνικό έκθεμα έναν σκύλο να πεθαίνει της πείνας.

 

 

αυτο ηταν hoax. Εδω με το τσελο γιναμε επιθετικοι , σιγα μην επιτρεποταν κατι τετοιο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως χωρις να τον γνωριζεις τον " " " " κυριο " " " " απο κοντα ειναι ευκολο να καταλαβεις τους τονους βλακειας που τον δερνουν ακομα και χωρις το κακομεταχειρισμενο σκυλι: καραμπινα+bad email+ λεβεντομα..... Κρητικος (sorry αλλα δεν αντεξα) και δη Ηardcore πολλα βαρυς απο τα Σφακια=του αφιερωνω το ασμα :

 

 

Τι βλάκας Θεε μου.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεβεντομα..... Κρητικος (sorry αλλα δεν αντεξα) και δη Ηardcore πολλα βαρυς απο τα Σφακια

 

συμφωνω απολυτα αν και ειμαι και 'γω απο Χανια!

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου