Προς το περιεχόμενο

Τωρα που βρηκα τα 2,5 χιλιάρικα, τι κιθάρα να πάρω?


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά η όλη συζήτηση όπως εξελίχθηκε στις πρώτες ειδικά σελίδες είναι καθαρά καφενειακού χαρακτήρα.  ::) ::)

 

Όχι μόνο δεν βγαίνει κανένα νόημα, αλλά αμφιβάλλω αν και ο Elixir επιθυμεί να βγει κανένα νόημα ή απλά του αρέσει η συζήτηση τύπου chat έτσι για να έχουμε να λέμε.

 

Ούτε ο ίδιος έχει προσπαθήσει να ξεκαθαρίσει τι είναι αυτό που χρειάζεται ούτε δείχνει κάποια διάθεση να ακούσει όσους απαντούν επί της ουσίας στο πρόβλημά του (όπως ο Silot και ο X-Minor).

 

Σαν αποτέλεσμα έχουμε ένα θέμα που έχει φτάσει τις 10 σελίδες, με ανούσιες συζητήσεις, χωρίς να έχει πραγματική αξία για κανέναν.

 

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπικές μου εκτιμήσεις βέβαια, αλλά θα ήθελα να ακούσω και ποια είναι η γνώμη των gate keepers/mods.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ούτε ο ίδιος έχει προσπαθήσει να ξεκαθαρίσει τι είναι αυτό που χρειάζεται ούτε δείχνει κάποια διάθεση να ακούσει όσους απαντούν επί της ουσίας στο πρόβλημά του (όπως ο Silot και ο X-Minor).

 

Μπερδευτηκα λιγο.Επι της ουσιας ειναι οι απαντησεις καποιων που προτεινουν να παρει ενα φθηνοτερο οργανο απο τα λεφτα που διαθετει; :-\

Μαλλον το αντιθετο θα λεγα εγω ... No Offence!

 

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα 2.5 χιλλιάρικα το ΠΡΩΤΟ πράγμα που θα'κανα θα'ταν να μάθω ΑΚΡΙΒΩΣ τι μου αρέσει, τι γουστάρω και τι με βολεύει καλύτερα. ΑΚΡΙΒΩΣ ομως! 25.5" κλίμακα, HSS configuration, passive μαγνήτες, 19-21mm πάχος μπράτσου με C profile, 14 radius, maple ταστιέρα, maple μανίκι και one piece alder σώμα, XJ stainless steel τάστα, kluson locking tuners, nut γραφίτη, συγκεκριμένος SD, DiMarzio, Rockfield, whatever μαγνήτες, piezo bridge κλπ. κλπ. κλπ. κλπ. Μέχρι την παραμικρή λεπτομέρεια. ΣΙΓΟΥΡΑ μπορεί να μην ήξερα τι και πως είναι το καθένα ακριβώς, αλλά αυτό το μαθαίνεις ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΣ μόνος σου, και καταλήγοντας κάπου επίσης μόνος σου.

 

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν ορισμένοι πως σε μια κιθάρα δεν μετράνε μόνο η εμφάνιση και οι μαγνήτες, αλλά ΟΛΟ το σύνολο (please μην πάμε σε wood wars, δεν εννοώ αυτό).

 

Στην τελική, με 2.5 χιλλιάρικα αν ο φίλος ήξερε τι ακριβώς θέλει θα μπορούσε να έχει ένα 100% custom όργανο ακριβώς όπως τον βολεύει και ακριβώς γι'αυτό που θέλει να παίξει.

 

Οι απόψεις του marathon και του bihla είναι προφανώς κατανοητές με μια "seize the day (money  ;D)" και "δεν θα τα πάρουμε μαζί μας, ας βγάλουμε τα γούστα μας" νότα, και είμαι 100% υπέρ τους, αλλά αν ήταν οι συγκεκριμένοι στη θέση του Elixir τότε μόνο οι απαντήσεις μου θα ήταν κάτι τύπου "ΔΟΚΙΜΑΣΕ Suhr/Carvin/PRS". Κι αυτό γιατί ΞΕΡΟΥΝ τι θέλουν (τις περισσότερες φορές  ;D) και ξέρουν πως να διατυπώσουν το ερώτημά τους, χωρις να εξασκούν τη "beating 'round the bush" τεχνική συζήτησης που κυριαρχεί στο συγκεκριμένο thread.

 

Ελπίζω να ξεκαθάρισα λίγο παραπάνω την άποψή μου. Μπορείτε να συνεχίσετε να προτείνετε κιθάρες στον φίλτατο Elixir.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...θα ήθελα να ακούσω και ποια είναι η γνώμη των gate keepers/mods.

 

Το παρόν θρεντ μου θυμίζει το παιχνίδι με τις τάπες των βαρελιών στο εργαστήριο/αποστακτήριο του Ιάκωβου του Δάγλα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Elixir έχει να γράψει από τη σελίδα 7... μήπως κατέληξε τελικά κ εσείς ακόμα γράφετε;

 

(Εγώ λέω να μου δώσει εμένα τα 2,5k του και κάτι θα τα κάνουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Elixir έχει να γράψει από τη σελίδα 7... μήπως κατέληξε τελικά κ εσείς ακόμα γράφετε;

 

(Εγώ λέω να μου δώσει εμένα τα 2,5k του και κάτι θα τα κάνουμε)

 

Και αναρωτιόμουν πότε θα το προσέξει κάποιος.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακολουθώ το θέμα από το πρωί κ περίμενα τώρα θα πει κάτι, τώρα κάτι θα γίνει ...

τίποτα...

 

Να δεις που θα βγήκε για κιθαρότσαρκα το παιδί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια την παιδικη μου ηλικια την περασα με μια σκουαιερ στρατ(εποχεσ μεγαλησ γκαβλασ)

και εληψησ χρηματων  θελω να ξωρκισω το παρελθον

αγοραζοντασ κα τι <καλο>

διαθετω αυτο το α ποσο μονο και μονο για μια κιθαρα

αυτο που θα κανω ειναι να περιμενω λιγο ακομα

αλλα πρωσορινα θ χτηπησω μια rockinger strat για να εμπλουτισω την παλετα μου

κ μαρεσουν πολυ τελευταια οιred hot chilli pepers.απο κει και μετα θα παω στον ντουκα

για κατι custom ( να ρολαρει η μαγια)

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Now you deaf us.

 

παιδια την παιδικη μου ηλικια την περασα με μια σκουαιερ στρατ(εποχεσ μεγαλησ γκαβλασ)

 

Μην πείς τίποτα άλλο, τέλος.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου