Προς το περιεχόμενο

Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας με 500-700e


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Λοιπον θα ειναι η πρωτη μου ηλεκτρικη κιθαρα.Ενδιαφερομαι και για μεταχειρισμενη , αν θελετε προτεινετε καμια απο τις αγγελιες εδω.

 

 

Ο λογος που εβαλα το θεμα ειναι για να μου πειτε τι κιθαρα θα ηταν προτιμοτερο να αγορασω(πανω κατω βρε παιδι μου) για σκληρο πανκ μεχρι και ροκ σε φαση ενδελεχεια η muse.Προτιμω τον ''χαωδη'' και ξερο  ηχο και οχι αυτο το κοφτο που ακουω πχ στις gibson αν σας βοηθαει.Δεν ξερω αν εχω δικιο και δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα.Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλησπερα!αν θες κατι για "σκληρο" ηχο να προτιμησεις κιθαρα που να εχει οπωσδηποτε εναν διπλο μαγνητη στη γεφυρα...απο κει κ περα...ψιλομπερδευομαι με τη φραση "οχι κοφτος ηχος στις γκιμπσον¨".....μπορεις να γινεις λιγακι πιο συγκεκριμενος??

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.Λοιπον θα ειναι η πρωτη μου ηλεκτρικη κιθαρα.Ενδιαφερομαι και για μεταχειρισμενη , αν θελετε προτεινετε καμια απο τις αγγελιες εδω.

 

 

Ο λογος που εβαλα το θεμα ειναι για να μου πειτε τι κιθαρα θα ηταν προτιμοτερο να αγορασω(πανω κατω βρε παιδι μου) για σκληρο πανκ μεχρι και ροκ σε φαση ενδελεχεια η muse.Προτιμω τον ''χαωδη''  ηχο και οχι αυτο το κοφτο που ακουω πχ στις gibson αν σας βοηθαει.Δεν ξερω αν εχω δικιο και δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα.Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

 

Νομιζω οτι αυτο που λες εχει να κανει με τα εφφε που χρησιμοποιουνται και οχι με τον τυπο της κιθαρας. Τι εννοεις κοφτο ηχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ μην δινετε πολυ σημασια σε αυτο που ειπα μιας και δεν εχω ασχοληθει καθολου με ηλεκτρικες κιθαρες ;D

Απλα μου φαινεται καπως τσιριχτος ο ηχος ας πουμε σε καποιες κιθαρες.Oντως ισως φταινε τα εφφε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας κ φυσικό είναι να μην γνωρίζεις θα σου πρότεινα να πας μια βόλτα απο τα μαγαζια  να δεις  κ να ακούσεις απο κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ σιγουρα θα παω να τσεκαρω και απο κοντα απλα οπως ειπα δεν εχω μεγαλη πειρα και δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα απο μονος μου.Δωστε κανα tip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!αν θες κατι για "σκληρο" ηχο να προτιμησεις κιθαρα που να εχει οπωσδηποτε εναν διπλο μαγνητη στη γεφυρα...απο κει κ περα...ψιλομπερδευομαι με τη φραση "οχι κοφτος ηχος στις γκιμπσον¨".....μπορεις να γινεις λιγακι πιο συγκεκριμενος??

 

οι emg δλδ δεν κανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να μας πεις και ποσα σκοπευεις να δωσεις για ενισχυτη ή και εφφε.

Σε παρακαλω μην πεις κανενα κατοσταρικο για 15ρι τρανζιστορατο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου