Προς το περιεχόμενο

Dave Mustaine VERSUS Matt Heafy


Kse lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι,καλα διαβασατε στον τιτλο  :P

Προσφατα ειχα μια διαφωνια με εναν φιλο σχετικα με το ποιος ειναι καλυτερος στην κιθαρα.Εγω επιμενω πως ο Matt ειναι καλυτερος,διοτι παιζει πολυ ωραια σολο,σε σχεση με τον dave που παιζει ελαχιστα.

 

Γι'αυτο λοιπον θα ηθελα να ακουσω και μερικες ακομα γνωμες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το μέτρο σύγκρισης είναι το πόσο ωραίο είναι τα σόλο που παίζει ο καθείς ή το πόσα σόλο παίζει ο καθείς;

 

Ο Mustaine είναι σαν το Αλτις, τον εμπιστεύομαι μέχρι το τελευταίο του triplet.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το μέτρο σύγκρισης είναι το πόσο ωραίο είναι να σόλο που παίζει ο καθείς ή το πόσα σόλο παίζει ο καθείς;

 

Ο Mustaine είναι σαν το Αλτις, τον εμπιστεύομαι μέχρι το τελευταίο του triplet.

1)Πηρα τα σολο ως παραδειγμα,ως rhythym player πιστευω πως ο matt ειναι καλυτερος,γιατι τα κομματια που παιζει δεν ειναι μονο μερικα powerchords και palm muting

 

2)Προς τι ολη αυτη η εμπιστοσυνη??  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επιμενω πως ο Matt ειναι καλυτερος,διοτι παιζει πολυ ωραια σολο,σε σχεση με τον dave που παιζει ελαχιστα.

Γι'αυτο λοιπον θα ηθελα να ακουσω και μερικες ακομα γνωμες  ;D

 

Θα σε παραπέμψω στο θεώρημα του κου harilatron σχετικά με συγκρίσεις κιθαριστών και γεμιστών με κιμά ή άνευ (γμτ, δεν το βρίσκω τώρα)

Πάντως χαρά στο κουράγιο σου, μετά από τόσα αντίστοιχα threads που έχουν καταλήξει στον πάτο, ξεκινάς ένα καινούργιο. Εκτός βέβαια αν υπάρχει άλλου είδους σκοπιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος κιθαρίστας δεν έχει γεννηθεί ακόμα. Μέχρι να γεννηθεί, η θέση καταλαμβάνεται προσωρινά από τον ανθυποκιθαρίσταρχο blue.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσει καλυτεροτερα απο ολους πρωτα ο ΜΠΑΜΠΗΣ ο ΣΟΥΓΙΑΣ & μετα ο ΤΑΚΗΣ ο ΜΕΝΤΕΣΕΣ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος κιθαρίστας δεν έχει γεννηθεί ακόμα. Μέχρι να γεννηθεί, η θέση καταλαμβάνεται προσωρινά από τον ανθυποκιθαρίσταρχο blue.

Ποιος μιλησε για τον καλυτερο???

Εγω απλως συγκρινω τους δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου