Προς το περιεχόμενο

καλυτερη αποδοση λαμπατου ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αυτόν δεν τον έχω περιεργαστεί καθόλου σε βάθος... αν μου έλεγες για κάποιον Boogie θα μπορούσα να προτείνω κάτι...  :-\

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επειδη αποκτησα και εγω εναν mesa τωρα προσφατα και παρατηρω οτι δεν ειναι τα πραγματα οπως τα ηξερα ..μηπως θα θελατε να κανουμε ενα θεμα αποκλειστικα για mesa (η υπαρχει?) για να ξεστραβωθουμε και εμεις οι ασχετοι!? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καντε ενα θεμα..

προσφατα επαιξε με mesa rectifier και δεν καταφερα να βγαλω ηχο

 

τεραστιος ενισχυτης...και δυσκολος

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα οι Boogie ειναι οι μονοι ενισχυτες των οποιων οι κατοχοι ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΟ MANUAL ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασε το απο το site τους & περασε το στο www.altavista.com

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις να κανω copy paste το link (αυτο το εκανα αλλα δεν βγαζει μεταφραση σε αυτο που βρισκει.)

 

 

αν το κατεβασω και κανω copy paste κομματια του σε καποιο μεταφραστη εχω παρατηρησει οτι δεν κανουν καλη μετραφραση σε οσα εχω δοκιμασει μεχρι τωρα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αλήθεια, για εμενα είναι πολύ εύκολο να βγάλω ήχο από τους boogie. και γενικά ότι ενισχυτή και να πιάσω ξέρω να βγάλω ήχο (δεν εννοώ το maximum φυσικά του εκάστοτε ενισχυτή αλλα γενικά). Τώρα όσα για τους μέσα (δεν μιλάω για boogie γιατί δεν έχω εμπειρία) είναι πολύ δύσκολη ενισχυτές. απέχουνε χιλιόμετρα από αυτό που λέμε plug and play - έτσι dld όπως είναι ένας orange η ένας μπρουνέτι. Ο road king 2 είναι ένας ενισχυτής που άμα μάθεις πάνω κάτω που κινείται βγάζει μια πληθώρα ήχων, τόση μεγάλη που εκεί αρχίζει το μπλέξιμο. όλα αυτά βεβαια εγώ τα καταλαβαίνω μέσα στο σπίτι μου σε έντασης πολύ μικρές. θεωρώ ότι άμα τον 'ανοίξω' τα πράγματα θα είναι πολύ διαφορετικά.

Αύριο επιτέλους παο διακοπές για 10 μέρες για ψάρεμα,  otan γυρίσω θα κάτσω να ποστάρω όλα τα settings αναλυτικά που έχω βρει για τον ενισχυτή μου dld τον rdk2 και για τον μέσα boogie recording rectifier ο οποιος είναι ένα διαμάντι αρκεί να ξέρεις  να τον χειριστής.

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως , τοσο στον mark 1 που ειχα οσο και στον mark 3 που εχω τωρα , βγαζω μια χαρα ηχο , χωρις εξτρα ρυθμισεις.

 

φλατ ολα , και τιποτ αλλο.

 

δεν μου λειπει κατι.

 

αντιθετως μου περισσευουν 2 πραγματα.

ενταση και ποιοτητα.

 

;D ;D ;D

 

(το μονο κουμπακι που εχω τραβηξει εξω ,ειναι το master).

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως , τοσο στον mark 1 που ειχα οσο και στον mark 3 που εχω τωρα , βγαζω μια χαρα ηχο , χωρις εξτρα ρυθμισεις.

 

φλατ ολα , και τιποτ αλλο.

 

δεν μου λειπει κατι.

 

αντιθετως μου περισσευουν 2 πραγματα.

ενταση και ποιοτητα.

 

;D ;D ;D

 

(το μονο κουμπακι που εχω τραβηξει εξω ,ειναι το master).

 

αυτό που λες δεν ισχύει για τους μέσα rectifiers. για τους boogie μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου