Προς το περιεχόμενο

Λύση για Win7 updates


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και αρκετό  καιρό όσοι χρησιμοποιείτε κάποια έκδοση των Windows 7 θα έχετε διαπιστώσει ότι τα αυτόματα updates πρακτικά έχουν σταματήσει να γίνονται, και όταν προσπαθείτε να ψάξετε για updates χειροκίνητα, το σύστημα μπορεί να κολλήσει για μέρες στο ψάξιμο χωρίς αποτέλεσμα. Έτσι και εγώ, είχα δοκιμάσει τα πάντα αλλά χωρίς αποτέλεσμα, μέχρι που βρήκα τον παρακάτω οδηγό, ο οποίος δούλεψε άψογα σε 2 από τους υπολογιστές μου (και οι δύο έχουν win7 pro x64 αλλά λογικά το "κόλπο" πρέπει να δουλεύει σε όλες τις εκδόσεις). Απολαύστε υπεύθυνα.

 

2 easy steps to speed up Windows 7 Update scans | InfoWorld

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και αρκετό  καιρό όσοι χρησιμοποιείτε κάποια έκδοση των Windows 7 θα έχετε διαπιστώσει ότι τα αυτόματα updates πρακτικά έχουν σταματήσει να γίνονται, και όταν προσπαθείτε να ψάξετε για updates χειροκίνητα, το σύστημα μπορεί να κολλήσει για μέρες στο ψάξιμο χωρίς αποτέλεσμα. Έτσι και εγώ, είχα δοκιμάσει τα πάντα αλλά χωρίς αποτέλεσμα, μέχρι που βρήκα τον παρακάτω οδηγό, ο οποίος δούλεψε άψογα σε 2 από τους υπολογιστές μου (και οι δύο έχουν win7 pro x64 αλλά λογικά το "κόλπο" πρέπει να δουλεύει σε όλες τις εκδόσεις). Απολαύστε υπεύθυνα.

 

2 easy steps to speed up Windows 7 Update scans | InfoWorld

 

έψαχνα κάποια στιγμή και εγώ για το θέμα.

Προσωπικά μου αργούσαν μεν αλλά το άφηνα εκεί να παλεύει ώρες και τελικά τα έβγαζε και τα εγκαθιστούσε. Μέχρι πρόσφατα έτσι το έκανα.

 

Πιθανότατα να το έχω διαβάσει αλλά θα το τσεκάρω και εφόσον πιάνει κιόλας για να μην περιμένω (τουλάχιστο για το μουσικό λειτουργικό που έχω γιατί πέρασα στα 10 στο casual λειτουργικό και στον σταθερό και στο λαπτοπ), σουπερ!!! Thanks!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου