Προς το περιεχόμενο

Περισσότερα Τάστα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πατάς και μάλιστα με τη τοποθέτηση 2 διαφορετικών ειδών τάστα Jumbo μέχρι το 24 & Medium στα υπόλοιπα, δίνει περισσότερο χώρο στο τάστο.

Το ύψος έρχεται με το filling.Λες ο Ρομπέν Των Δασών να είχε "τόξο" Ibanez? ;D ;D ;D ;D

 

Εεεεμ αυτές τις μαστοριές δεν μας τις λες εξ'αρχής!!! Αναμένουμε λοιπόν το sky κιθαρόνι v2.0!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε πως θα στηριζεται με αυτο το κοψιμο οταν παιζεις καθιστος??? Μηπως να μοντιφαρεις το κερατο που θα κοψεις λιγο πιο κατω?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πως θα στηριζεται με αυτο το κοψιμο οταν παιζεις καθιστος???

Παίζω με υποπόδιο στο αριστερό, δεν με ενοχλεί.

Μηπως να μοντιφαρεις το κερατο που θα κοψεις λιγο πιο κατω?

Και να χαλάσω το Sky-like look ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διπλος μαγνητης χωραει?Αν ναι θα σου προτεινα να εβαζες ενα με split και να σου τοποθετουσε ο yann ενα balancer οπως εχει κανει σε ολα τα χειροποιητα του και το συστινω ανεπιφυλακτα μιας και φτιαχνεις με τοσους συνδυασμους οτι ηχο θες.. ;)

 

 

 

[move]yann is the man[/move]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς και μάλιστα με τη τοποθέτηση 2 διαφορετικών ειδών τάστα Jumbo μέχρι το 24 & Medium στα υπόλοιπα, δίνει περισσότερο χώρο στο τάστο.

Το ύψος έρχεται με το filling.Λες ο Ρομπέν Των Δασών να είχε "τόξο" Ibanez? ;D ;D ;D ;D

 

τωρα αυτο που ειπες για αλλο μεγεθος ταστου μου θυμησε gary kramer delta wing \\\

 

καλη επιτυχια στο project αλλα θα ναι αμαρτια να εχεις την κιθαρα αυτη για να παιζεις μπαρε και open string ακορντα !  ;D

περιμενουμε video να παιζεις στο 33ο ταστο !

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διπλος μαγνητης χωραει?Αν ναι θα σου προτεινα να εβαζες ενα με split και να σου τοποθετουσε ο yann ενα balancer οπως εχει κανει σε ολα τα χειροποιητα του και το συστινω ανεπιφυλακτα μιας και φτιαχνεις με τοσους συνδυασμους οτι ηχο θες.. ;)

 

Τι είναι το balancer;

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι το balancer;

Σαν να λέμε pickup blender, μιξάρει τους δύο μαγνήτες.

θα ναι αμαρτια να εχεις την κιθαρα αυτη για να παιζεις μπαρε και open string ακορντα !  ;D

περιμενουμε video να παιζεις στο 33ο ταστο !

Αν και ο Milos είναι γ@μο τα άτομα, εγώ ναι θα παίξω στο 33, έχω άλλη για μπαρέ και open chords. ;D ;D ;D

Να αυτή

cimg2801.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ WilliamSats ... μια που εχεις συνηθησει σε scalloped ταστιερα , πως και δεν σκεφτηκες να την φτιαξεις κι αυτην ετσι στα τελευταιαα ταστα π.χ. απο 24 και περα;Νομιζω οτι θα σε βοηθουσε ααρκετα μαζι μετα medium ταστα.

 

Εγω παντως που ηθελα μια κιθαρα με 24 οπωσδηποτε ταστα που να μου ειναι ανετο το παιξιμο μεχρι το τελευταιο , σκεφτομουν να φτιαξω μια με baritone(28 5/8) μπρατσο απο Warmoth για τα χονδροδακτυλα μου.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ WilliamSats ... μια που εχεις συνηθησει σε scalloped ταστιερα , πως και δεν σκεφτηκες να την φτιαξεις κι αυτην ετσι στα τελευταιαα ταστα π.χ. απο 24 και περα;Νομιζω οτι θα σε βοηθουσε ααρκετα μαζι μετα medium ταστα.

Αυτό δεν είναι τίποτα, το κάνω όποτε θέλω (http://www.noiz.gr/index.php?topic=170173.20)

Εγω παντως που ηθελα μια κιθαρα με 24 οπωσδηποτε ταστα που να μου ειναι ανετο το παιξιμο μεχρι το τελευταιο , σκεφτομουν να φτιαξω μια με baritone(28 5/8) μπρατσο απο Warmoth για τα χονδροδακτυλα μου.

Θα έχει και άλλο κούρδισμα όμως.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου