Προς το περιεχόμενο

Μουσικά Ανέκδοτα!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

- Πότε ο Χατζηγιάννης θα γράψει καθωσπρέπει μουσική;

 

- Όταν θα πεθάνει ο Lemmy...!! ( δηλ ΠΟΤΕ! )  8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικό περιστατικό, κατευθείαν από την αυτοβιογραφία του Ron Wood.

 

Κeef και Ronnie βρίσκονται σε περιοδεία με τους Stones, και κάθονται με τις ακουστικές τους και τζαμάρουν. Κάποια στιγμή, ο Ronnie κοιτάει την ακουστική Gibson που παίζει ο Keef, του έρχεται ένα φλας και του λέει ότι αυτή ανήκει στον Mick Jagger. O Κeef με το που το ακούει αυτό αυτομάτως τρελαίνεται, σηκώνεται, πετάει την κιθάρα, βγάζει ένα όπλο και την κάνει κομμάτια.

 

Ο Ronnie, μετά από λίγο, ψάχνει να βρει ένα τρόπο να σερβίρει τα κακά νέα στον guitar tech και στον Μick. Λέει στη γυναίκα του να πάει να του τα πει, κι εκείνη λαμβάνει από εκείνον την εξής απλή απάντηση: "Mην ανησυχείς, δεν ήταν του Μick. Tην είχε δανειστεί από τον Keef."

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις μια πρόβα με το συγκρότημά σου, και ένα σημείο δεν βγαίνει σωστό με τίποτα...

 

Την πρώτη φορά είναι λάθος....

 

 

 

Την δεύτερη φορά είναι λάθος...

 

 

 

Ε, την τρίτη φορά είναι jazz!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Πως λεγεται ο Αραβας ηχοληπτης?

 

Φειντιν Μεντιλει

 

 

-Πως λεγεται λεγεται ο Αραβας roadie?

 

Φερε Αλαρακ

 

 

-Ποσοι drummer χρειαζονται για να αλλαξεις μια λαμπα?

 

Κανεις... Υπαρχει μηχανημα που το κανει και αυτο.

 

 

-Τι κοινο εχουν το φτερνισμα και το drum solo?

 

Και τα δυο καταλαβαινεις πότε ερχονται, αλλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα για να τα σταματησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ενας καστορας τυφλος και ενα φιδι τυφλο στι ζουγκλα.τρεχουν τρεχουν και τρακαρουν.ρε φιλε του λεει ο καστορας σορυ ειμαι τυφλος.

α και γω λεει το φιδι .επειδη ειμαι τυφλος και με παρατησανε μικρο μπορείς να με ψηλαφήσεις να μου πεις τι ειμαι?ναι ναι.πιάνει το φίδι τον κάστορα του λεει μεγαλα αυτια έχεισ μεγαλη ουρα καστορας πρεπει να εισαι για πιασε και μενα να μου πεις τι είμαι γιατι και μενα μικρό με παρατήσανε.χμ λεει ο καστορας μαλλια δεν εχεις γλοιώδης εισαι ε μουσικος παραγωγος θα σαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου