Προς το περιεχόμενο

Μουσικά Ανέκδοτα!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

- Πόσοι κιθαρίστες χρειάζονται για να παίξουν Μπαχ;

 

- 100! Ένας θα παίζει και άλλοι 99 θα παρακολουθούν λέγοντας:

"Τι μαλ@@@ες παίζει ρε ο κάγκουρας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένα ακόμα κλασσικό:

 

Ένας πιτσιρικάς αποφασίζει να μάθει μπάσο. Το λέει στον πατέρα του ο οποίος αισθάνεται περήφανος και δίνει το ΟΚ. Περνάει το πρώτο μάθημα' date=' γυρνάει ο πιτσιρικάς σπίτι. Τί κάνατε σήμερα; λέει ο πατέρας. Έμαθα την E στην τέταρτη χορδή (ανοιχτή), λέει ο πιτσιρίκος. Στο άλλο μάθημα, η ίδια ερώτηση από τον πατέρα, απάντηση: Έμαθα την F στο πρώτο τάστο της τέταρτης χορδής. Τρίτο μάθημα: Έμαθα τη F# στο δεύτερο τάστο, τέταρτο μάθημα τη G κ.ο.κ.

.[/quote']

 

Το ξέρω κάπως αλλιώς. Στο τέταρτο μάθημα λοιπόν, ο πιτσιρικάς λείπει από τις 7 η ώρα που έχει παει στο ωδειο για το μαθημα μπάσου. Ο πατέρας του έχει αρχίσει να ανησυχεί γιατί έχει περάσει πολύ ώρα. Κατά τη μία τα ξημαρώματα σκάει ο γιόκας του στο σπίτι υδρωμένος και βρωμάει αλκοόλ και τσιγάρο. " Τι έγινε παιδί μου; Πού ήσουν τόσες ώρες"...." Ρε πατέρα στο μάθημα ήμουν, αλλά μετά είχα live...." :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαίνει ο Θανάσης, και στενοχοχωριέται ο κολλητός του φίλος ο Γιώργος που παίζανε μαζί από μικροί σε όλες τις μπάντες που είχαν φτιάξει. Μαζί είχαν την πρώτη τους groupie, μαζί στα μεθύσια και στα drugs, αλλά και στις καλές στιγμές, τα ατέλειωτα jam session με καταξιωμένους μουσικούς και άλλα πολλά. Τόση η στενοχώρια του Γιώργου που ένα βράδυ εμφανίζεται στο όνειρό του ο Θανάσης.

-Θανάση εσύ ;

-Εγώ Γιώργο μου. Ήρθα να σε βρώ από τον άλλο κόσμο.

-Δεν το πιστεύω. Πώς είναι εκεί τα πράγματα ; Περνάς καλά ; Ανυπομονώ να ακούσω τα νέα σου.

-Κοίταξε. Έχω και ευχάριστα και δυσάρεστα νέα να σου πω.

-Δεν βαριέσε ρε Θανάση. Μιας που βρεθήκαμε, ας ξεκινήσουμε από τα ευχάριστα.

-Γιώργο μου, εκεί στον άλλο κόσμο περνάμε γαμάτα. Κάθε βράδυ γίνονται τα καλύτερα gigs. Την Δευτέρα έπαιζα μαζί με τον Hendrix στο ίδιο πάλκο, την Τρίτη και την Τετάρτη μου άνοιξε τις συναυλίες ο Steve Ray Vaughn. Tα πράγματα είναι καταπληκτικά. ¶σε που χτες την Πέμπτη τζάμαρα μέχρι και με τον Χατζιδάκι.

-Θανάση μου χαίρομαι για σένα αλλά το δυσάρεστο ποιο είναι ;

-Παίζεις το Σάββατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαίνει ο Θανάσης' date=' και στενοχοχωριέται ο κολλητός του φίλος ο Γιώργος που παίζανε μαζί από μικροί σε όλες τις μπάντες που είχαν φτιάξει. Μαζί είχαν την πρώτη τους groupie, μαζί στα μεθύσια και στα drugs, αλλά και στις καλές στιγμές, τα ατέλειωτα jam session με καταξιωμένους μουσικούς και άλλα πολλά. Τόση η στενοχώρια του Γιώργου που ένα βράδυ εμφανίζεται στο όνειρό του ο Θανάσης.

-Θανάση εσύ ;

-Εγώ Γιώργο μου. Ήρθα να σε βρώ από τον άλλο κόσμο.

-Δεν το πιστεύω. Πώς είναι εκεί τα πράγματα ; Περνάς καλά ; Ανυπομονώ να ακούσω τα νέα σου.

-Κοίταξε. Έχω και ευχάριστα και δυσάρεστα νέα να σου πω.

-Δεν βαριέσε ρε Θανάση. Μιας που βρεθήκαμε, ας ξεκινήσουμε από τα ευχάριστα.

-Γιώργο μου, εκεί στον άλλο κόσμο περνάμε γαμάτα. Κάθε βράδυ γίνονται τα καλύτερα gigs. Την Δευτέρα έπαιζα μαζί με τον Hendrix στο ίδιο πάλκο, την Τρίτη και την Τετάρτη μου άνοιξε τις συναυλίες ο Steve Ray Vaughn. Tα πράγματα είναι καταπληκτικά. ¶σε που χτες την Πέμπτη τζάμαρα μέχρι και με τον Χατζιδάκι.

-Θανάση μου χαίρομαι για σένα αλλά το δυσάρεστο ποιο είναι ;

-Παίζεις το Σάββατο...

[/quote']κααααααλόοοοοοοοem.icon.wink.png

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιάσατε τους ηχολήπτες:

 

- Πως λέγεται ο Τούρκος ηχολήπτης;

- Κιουμπέης

 

 

Γεράσιμος

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου το είπε το έτερον ήμισυ στην μπάντα (ο μπασσιστας):

 

 

 

-Ποιά η διαφορά μεταξύ του μπασσίστα και του ντράμερ?

 

 

 

 

 

-Ο μπασσίστας βγάζει τα πιάτα απο τον νεροχύτη πρίν κατουρήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω ένα που πρέπει να το ξέρετε λογικά...

 

Περπατάει στο δρόμο ο μπασίστας(θα μπορούσε να είναι και άλλο μέλος δε μας πειράζει)μια διάσημης μπάντας.Καθώς περπατάει εμφανίζεται ο Θεός και του λέει

-Θα σου κάνω ότι χάρη ζητήσεις γιατι κάνατε πολλές δωρεές σε ιδρύματα και φτωχούς και αξίζετε μία

-Οκ θέλω έναν τεράστιο δρόμο να συνδέει το studio μας με όλες τις πόλεις της χώρας για να κάνουμε εύκολα περιοδεία.

-Αυτό που ζητάς είναι δύσκολο δεν μπορώ να το κάνω ζήτα κάτι άλλο

-Θέλω ο drummer μας να γράφει τραγούδια"

Και απαντάει ο Θεός

-Πόσα χιλιόμετρα είπες θέλεις τον δρόμο;;!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε δύο φιλοι να μάθουν κιθάρα σε ένα ωδείο, ύστερα από πολλούς κόπους ετών πάνε και οι δύο για ακρόαση και εξέταση για το πτυχίο τους

κάθεται ο πρώτος αρχίζει να παίζει στην αρχή αργα όλες τισ κλίμακες μετα πιο γρήγορα αυτές σε όλες τις θέσεις με τον μετρονόμο να χτυπάει tilt!! τι τάπινκ τι αρπέζ, τι δεξιοτεχνία και τεχνική.... ο εξεταστής έμεινε με ανοιχτό το στόμα.... ¶ριστος αναφωνεί και σκάει ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά οι κόποι σου του λέει έπιασαν τόπο είσαι ταλέντο από τα λίγα....

μπαίνει έπειτα και ο άλλος στην αίθουσα κάθεται απέναντι από τον εξεταστή αρχίζει να κουρδίζει..... 1 ώρα .... αρχίζει να παίζει Λα στο πέμπτο διάστημα σε ολόκληρο χρόνο... ντιν.....ντιν.....ντιν..... το ίδιο .... ο εξεταστή φρικαρισμένος "Μα καλα ρε ανθρωπέ μου τόσα χρόνια αυτοοο?"

και η απάντηση "μα ο κολητός έψαχνε την νότα τόση ώρα στο μπράτσο, ε,εγώ την είχα βρει από πριν!!!!!!!!"

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου