Προς το περιεχόμενο

evening ballad (clip-longshadow)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι κρίμα ρε μάστορα, να παίζεις με Fender...

 

Mπράβο, το κομμάτι πραγματικά αδικείται από την έλλειψη ενός πραγματικού, καλού drummer

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια ακούς και λες "όταν μάθω κι' εγώ πραγματικά κιθάρα, έτσι θέλω να παίζω".

Τέτοια κλιπάκια να ανεβάζεις (και να ανεβάζουν και οι άλλοι παιχταράδες εδώ μέσα) να εμπνεόμαστε και εμείς οι αρχαριοάμπαλοι.

 

Γιατί, ντάξει, αλλιώς είναι να χαζεύεις τον Knopfler ή τον Al di Meola και αλλιώς κάποιον που ...ζει ανάμεσά σου. Σε εμπνέει αλλιώς, το βλέπεις σαν κάτι πιο εφικτό και όχι άπιαστο όνειρο.

 

Σόρυ για την πολυλογία

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας ότι είναι και αυτοσχεδιασμός να τρέχουμε σε ποτάμια και θάλασσες να πηδήξουμε μέσα...

Μπράβο παιχταρά

 

Αυτοσχεδιασμός είναι όλο εκτός βέβαια απο το βασικό θεματάκι που ακούγεται μεταξύ 00:25 -1:01 και επαναλαμβάνεται στα 2:18-2:54.

 

Σήμερα το άκουσα και σε ένα reference σύστημα και ομολογώ οτι θα μπορούσα αν του έδινα λίγο παραπάνω προσοχή να το κάνω αρκετά καλύτερο (ο ήχος του 1ου solo και το ταμπούρο για παράδειγμα έπαιρναν πολύ βελτίωση)..

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για τα σχόλια... :)

 

Επειδή ζητήθηκε να πω και για το gear...

...είναι ο γνωστός πλέον mesa boogie dc3 με την "γνωστή" επίσης strat με τους van zandt.

Στο κυρίως θεματάκι παίζω με το danelectro transparent overdrive...στο 1ο σόλο με το barber direct drive ss με τον neck μαγνήτη και το gain στο 25%, ενω στο δεύτερο με τον bridge humbucker και το gain περίπου στο 60%...

 

Στην καμπίνα του ενισχυτή χρησιμοποιήθηκε ένα δυναμικό heil-pr30 και ένα πυκνωτικό sontronics-orpheus.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι με εντυπωσιασε περισσοτερο, ο ηχος σου, το τραγουδι η το παιξιμο σου...

Το μεγαλυτερο και πιο ειλικρινες μπραβο που εχω δωσει ποτε.

 

Υ.Γ. Δεν εχει τυχει να ακουσω κατι αλλο απο σενα αλλα μαλλον ηρθε η ωρα να το ψαξω. ;)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μάτζικ..!  *

 

* πόλεμος στα γκρήκλις  :P

 

Μάλλον βρήκα τι φταίει και δεν ακούγομαι σαν κι εσένα.

Θ' αλλάξω.. μικρόφωνα..!  ::)  Χαχα!

 

Ένα μπράβο κι από μένα, καταπληκτικό feel..!

 

Η αρμονία του κομματιού είναι δική σου; Πολύ ωραίο και σαν σύνολο πάντως. Εύγε..!

Αν δεν περισσέψει, δε φτάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ όλους.. :)

 

Rooster ό,τι ακούς στο κομμάτι δικό μου είναι...

 

Αν θέλεις πάντως δανεικό το heil για να γράψεις το κανονίζουμε... 8)

Το sontronics δυστυχώς δεν ήταν δικό μου και δεν το έχω πλέον...  ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου