Προς το περιεχόμενο

Vesica Guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειλικρινα δεν μορω να καταλαβω προς ΤΙ αυτη η ταστιερα..........και πως θα φτανουν τα δαχτυλα για να παιξεις οεο???? ??? Μηπως ειναι για να προσθεσεις αν θελεις καμια 20 χορδες ακομα απο κατω? ;D

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ενα video που λεει για τα "μουσικα" "πλεονεκτηματα" αυτης της ταστιερας.....

 

 

ΕλεοOOoOOooς :-\

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι αν υπογραψει μαζι τους κανενα συμβολαιο ο Steve Vai , η κιθαρα θα γινει....αναρπαστη!! Grin

 

Νομίζω οτι ο Steve Vai είναι πλέον πολύ κλασσικός για να υπογράψει σε τέτοια καινοτομία... Επειδή όμως ποτέ δεν λέω ποτέ, προτιμώ τα σηκώματα προς τα πάνω στις 3 κάτω χορδές μιας κ ο περισσότερος κόσμος έτσι τα κάνει τόσες δεκαετίες (με εξαίρεση κάποια bents στην σολ χορδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι αν υπογραψει μαζι τους κανενα συμβολαιο ο Steve Vai , η κιθαρα θα γινει....αναρπαστη!! ;D

 

Ο Vai έχει σχολιάσει πολλές φορές τέτοιου είδους λαλακιες, διότι οποίος κατασκευάζει κάτι τέτοιο η παρόμοιο, μέσα στους πρώτους που θα το στείλει είναι και ο Vai. Φαντάζεσαι λοιπόν πως ο άνθρωπος μια ζωή βρίσκετε αντιμέτωπος με τέτοιες ιδέες.

 

Υπάρχει και ένα video κάπου που μιλάει για το συγκεκριμένο θέμα (για ιδεες), αν το βρω θα το ποστάρω.

 

Αλλά δε νομίζω ο vai να είναι το θέμα μας.

 

 

Υπαρχει αληθεια "solo area" στην κιθαρα? βρε τι εμαθα σημερα....

Δεν μας ειπε ομος αν θελουμε να παιξουμε την 6η χορδη στην "solo area" τι κανουμε? βαζουμε "finger extensions" ?

 

 

 

Να και το video. Για οσους βαριουνται skip to 7:30

 

[flash=200,200]

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου