Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη ηχειου σε peavey xpress 112 50w


Προτεινόμενες αναρτήσεις

EMINENCE GUITAR LEGEND 121, 8 Ohm, 150W RMS. Warm, rich low end, smooth mids and very loud. Eminencerecommends this combination for a 'Traditional Blues'sound and for Jazz, Funk, Country, or other applicationswhere you need a big, fat, clean sound....

 

Oι επιρροες μου εμενα ειναι εντελως αντιθετες απο τον προσανατολισμο του ηχειου...Ειναι πιο metal..

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

takis δεν ξερω ποσες ελιες εχεις εσυ στο νησι αλλα εγω μονο 5 εχω κ δεν ψηνομαι να τις ξεπουλαω για να δωσω τα 100 παραπανω.. :) δυστυχως εδω θα ακολουθησω τη λυση με τα λιγοτερα λεφτα περισσοτερα watt..ελπιζω να μην κοπανιεμαι μετα...το σιγουρο ειναι οτι θα ειναι καλυτερο απο το υπαρχον...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol:

οκ αλλα μην νομιζεις οτι τα παραπανω βατ σημαινουν και πιο καλο ..γκαζωμενο ηχο..

εγω πχ εχω τα eminence legend 121 στον fender twin reverb μου και τα πεταλια τα Overdrive και τα distortion δεν ακουγονται καλα σε σχεση με το πως ακουγονται στο vintage30 μου...

το ιδιο και με το electrovoice ηχειο που εχω.ειναι 200βατ και οντως εχει πολυ headroom αλλα αυτο με βοηθαει στο να εχω τρομερα καλο ΚΑΘΑΡΟ ηχο..ομως τα πεταλακια μου τα Overdrive και τα distortion ακουγονται πολυ καλυτερα στο vintage 30 το οποιο ειναι 60 βατ.

ακομα το vintage 30 θα σου δωσει τα μεσεα που χρειαζεται η κιθαρα σου ειδικα αν παιζεις ή προκειται να παιξεις καποια στιγμη με μπαντα.

αλλωστε ειναι γνωστο οτι σε συναυλιες προβες κτλ η "συχνοτητα" της κιθαρας ειναι τα μεσεα... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το μεγαφωνο που θελω να βαλω δεν ειναι για να παιζω σπιτι αλλα στο μαγαζι.

σαφως και χρειαζομαι ωραια και δυνατα Κ Α Θ Α Ρ Α .αλλα δεν μπορω αυτη την εγγλεζομεσαια βρωμα που βγαζουν τα celestions σαν εταιρια.

θα κανω δουλεια με το legend121? θα βγαλει τουλαχιστον κατι καλυτερο απο το υποτιθεται ''sheffield'' του κινεζικου bandit μου?

&

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α οκ,αν δεν σου αρεσουν τα ..εγγλεζομεσαια των celestion ok...

ναι εννοειται οτι θα εχεις ΠΟΛΥ καλυτερο ηχο με legend121 σε σχεση με το τωρινο σου ηχειο... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου