Προς το περιεχόμενο

αγαπημενος κιθαριστας των ΜΗ κιθαριστων ομως!!


fuZZed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ώπα, κοπελιά, μη μου το χαλάς.  :P Αν κάποιος θέλει κιθάρα από Τίμιο Ξύλο για να βγάλει τα σώψυχά του μεγειά του με χαρά του. Μη το πάμε εκεί...

Με παρεξηγείς και δε με διαβάζεις προσεκτικά. Εδώ κατάφερα να γράψω με σωστή σύνταξη μη μου το χαλάς :P

Ουδέποτε είπα ότι αν κάποιος θέλει να παίξει με κιθάρα από ξύλο που ήταν στα δοκάρια στο σαλόνι του Τιτανικού να μην παίξει ΑΝ αυτό τον ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ και αυτό ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ. Το θέμα είναι να επιλέγεις με εντελώς προσωπικά κριτήρια κάποια πράγματα και να μη χάνεις τη μπάλα με ψειρίσματα.

 

Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι οι μη-μουσικοί ακούνε πρώτα απ'όλα ένα ωραίο κομμάτι. Αν το κομμάτι είναι άντε γεια, και ο κιθαρίστας γιος του... Ορφέα, δε γίνεται τίποτα.

Εννοείται!! Μα και οι μουσικοί έτσι πρέπει να ακούνε. Ακαδημαϊκά άκου όσους θες έτσι και γκιουβέτσι, αλλά στο τέλος μετράει αν ακούς με την καρδιά σου.

 

Θα διακινδύνευα να πω ότι οι περισσότεροι απλοί ακροατές θα απολάμβαναν ένα σόλο του Gilmour ή του Santana όπως αναφέρθηκε, και θα προσθέσω και τον George Benson... ή θα τους άρεσε χωρίς να καταλαβαίνουν γιατί ένα κομμάτι των U2 (και διάφορων άλλων με κλώνους του Edge στην κιθάρα).

Τον Benson τον θυμήθηκα με την αναφορά για τα μοντέλα Benson στο δίπλα θέμα και θα ήθελα να τον προσθέσω στους κιθαρίστες που αγαπάω.

Τι να σε πω πάντως ούτε και τώρα ξέρω γιατί μου αρέσουν κάποια πράγματα, αλλά προσπαθώ πότε πότε να τα καταλάβω, αλλά πολύ περισσότερο να τα αναπαράγω.

 

 

Δεύτερη εικασία: σε κάθε μουσικό με άλλο όργανο, αρέσει ο κιθαρίστας που θα ήθελε -δυνητικά- να παίζει μαζί του. Για σκεφτείτε το...  ;)

 

Θέλει σκέψη αυτό. Γιατί εκεί σε ενδιαφέρει και η προσωπικότητα του άλλου. Αν ο άλλος είναι ψωνάρα και εγωιστής δε θα θελα ούτε τάβλι να παίξω μαζί του. Αν δεν τον ενδιέφερε η μουσική αλληλεπίδραση και δεν ήθελε να συνεργαστεί, αλλά ήθελε κάποιον να εργαστεί γι αυτόν, σόρυ δε θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θέλει σκέψη αυτό. Γιατί εκεί σε ενδιαφέρει και η προσωπικότητα του άλλου. Αν ο άλλος είναι ψωνάρα και εγωιστής δε θα θελα ούτε τάβλι να παίξω μαζί του. Αν δεν τον ενδιέφερε η μουσική αλληλεπίδραση και δεν ήθελε να συνεργαστεί, αλλά ήθελε κάποιον να εργαστεί γι αυτόν, σόρυ δε θα πάρω.

 

Μη γκρινιάζεις βρε, δε σε παρεξηγώ, καλά τα λες.  ;)

 

Για το παραπάνω... ωραία, ακόμα και αν δεν ήξερες για την προσωπικότητά του, θα ήθελες να παίζεις με τον Malmsteen?  ;)

 

Ενώ ας πούμε, με τον Beck?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη γκρινιάζεις βρε, δε σε παρεξηγώ, καλά τα λες.  ;)

 

Για το παραπάνω... ωραία, ακόμα και αν δεν ήξερες για την προσωπικότητά του, θα ήθελες να παίζεις με τον Malmsteen?  ;)

 

Ενώ ας πούμε, με τον Beck?

 

Μα ο Μαλμστην ήδη καταλαβαίνεις από τα κομμάτια του πως είναι κάργα εγωιστής. Και μετά το μαθαίνεις απ' τα κουτσομπολιά :P

Of course, εδώ έχεις δίκιο ότι από το παίξιμο μαθαίνεις και για το χαρακτήρα κάποιου και φυσικά ας μην κοροϊδευόμαστε, αν μπορούσα να παίξω με τους κιθαρίστες που ανέφερα θα έπαιζα, αρκεί να φέρναν και τους ντράμερ τους παρέα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο Μαλμστην ήδη καταλαβαίνεις από τα κομμάτια του πως είναι κάργα εγωιστής. Και μετά το μαθαίνεις απ' τα κουτσομπολιά :P

Of course, εδώ έχεις δίκιο ότι από το παίξιμο μαθαίνεις και για το χαρακτήρα κάποιου και φυσικά ας μην κοροϊδευόμαστε, αν μπορούσα να παίξω με τους κιθαρίστες που ανέφερα θα έπαιζα, αρκεί να φέρναν και τους ντράμερ τους παρέα :P

 

Έεεεετσι μπράβο. Αυτό ακριβώς εννοώ!  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Mαλαμαστην δεν ειναι εγωιστης, εμεις ειμαστε αργοι, χα!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γιατί δεν το υπογράμμισες :P

 

Λόγω παιδικών τραυμάτων (με τους ντράμερ).

 

Καληνύχτα είπαμε Εύη. Νάνι.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με την ιδιοτιτα του τρομπονιστα θα πω πολυ αντικειμενικα οτι ο αγαπημενος μου κιθαριστας ειμαι εγω.

γιατι εχει τελοιο ηχο και παιζει απιστευτα, με συναισθημα, και ειναι και γ**ω τα παιδια.

 

Α επισης σε ερωτηση που ειδα πριν λιγο  απο τον λοκι, δυνητκα θα ηθελα να παιζω μαζι μου.

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

[move]Μετραει?[/move]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου