Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SUPER REVERB ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ 70


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού δε το γλιτώνει το κατσαβίδι, το κολλητήρι και το πολύμετρο ο ενισχυτής, τί αγχώνεσαι...? Το πας σε τεχνικό, του εξηγείς, καταλαβαίνει (ελπίζω...) ,στον συμμαζεύει και μετά τον χαίρεσαι με την κιθάρα σου! 8) Ασχολήσου με το μηχάνημα γιατί είναι κρίμα να σακατευτεί....recap: η διαδικασία αλλαγής των πυκνωτών, cap=capacitor=πυκνωτής

REplace CAPacitor ή κάπως έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα κ εγω αυτο το προβλημα με εναν vox λαμπατο που εχω.αν τον ανοιγα κατευθειαν μετα απο λιγο επεφτε η εναση.τωρα απλως οταν τν ανοιγω περιμενω κανα 5λεπτο ν ζεσταθουν οι λαμπες.δν τ εχει ξανακανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, δεν υπάρχει αντιπροσωπεία με επίσημο service γι'αυτό το πράμα  ???

 

οχι δεν υπαρχει (μη ξεχνας οτι μιλαμε για εναν ενισχυτη 40 ετων point to point).

 

η συντηρηση vintage ενισχυτων θελει ΓΝΩΣΕΙΣ,χρηση ΑΚΡΙΒΩΝ ΥΛΙΚΩΝ & ΜΕΡΑΚΙ για να γινει σωστα,ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ μαστορες πληρουν αυτες τις προϋποθεσεις στη χωρα μας.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tις έχω αλλαξει .Δεν ήταν καινουριες αλλά είχαν ψωμί ακόμη. Λές να είναι αυτο? Οι προενισχύτριες να είναι ή οι τελικές? Να τις αλλάξω όλες μάλλον?

 

Μπορει, αλλα μπορει να ειναι και ολα τα αλλα που αναφερθηκαν... απο ψυχρες κολλησεις μεχρι ηλεκτρολυτικοι πυκνωτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου