Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική κιθάρα στα Alex Pak.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουστική κιθάρα δεν σε ενδιαφέρει? Με 150 Ε πάνω κάτω βρισκείς μερικές αρκετα καλές π.χ Cort, Walden.

Επίσης στα καταστήματα του Νάκα βγάζουν διάφορες προσφορές κατά καιρούς και μπορείς να βρεις όργανα σε μισή τιμή, αλλά πρέπει να είσαι λίγο τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όπως είπα θέλω απλά να περνάω λίγο την ώρα μου. Δεν σκοπεύω να κάνω μαθήματα τόσο λόγο ηλικίας (>21) όσο και λόγω υποχρεώσεων και μαθημάτων για Πανεπιστήμιο. Θα μου πείτε τη γνώμη σας για τις τρεις επιλογές του πρώτου post; Alex Pak...Harley Benton...Behringer; π.χ. αν ναυαγούσατε σε ένα νησί με ποια από τις τρεις θα προτιμούσατε να είστε;

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας

 

σε ενα νησι θα χρειαζομασταν ΔΥΟ κουπιά οποτε θα επρεπε να επιλεξουμε δύο από τις τρεις ;D ;D

 

Περα απο την πλακα, σε τοσο συγκεκριμενο ερώτημα θα απαντουσα οτι θα επαιρνα την Behringer.

 

Αλλα θα συμφωνησω με τους υπόλοιπους σε όλα τα επιμέρους θεματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Τσεχα θα διαφωνησω (εγω που εχω δυο και τις εμπιστευομαι μεχρι και την

τελευταια τους κορωνα ;D), πολλα τα εξοδα αποστολης, θα φτασει 180-200

ευρω. Η squier στις αγγελιες ειναι πραγματικα οτι πρεπει, παιρνεις και ενα

ενισχυτακι σαν αυτο http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=17470 και εισαι μια χαρα για την χρηση που θες. Το θεμα ειναι οτι ειναι

ηδη μεταχειρισμενα σε χαμηλες τιμες οποτε αν δεν τα θες, αν προχωρησεις και

θελεις κατι καλυτερο ή αν τα παρατησεις, τα πουλας χανοντας ψιχουλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας μια ανάλογη εμπειρία μιας ακουστικής απο Carrefour (την έιχε πάρει για πρώτη κιθάρα ένας φίλος) έχω να σου πώ το έξης:

Το όργανο ήταν τόσο μα τόσο δυσκολόπαιχτο που πραγματικά δεν σου κινούσε κάν το ενδιαφέρον να παίξεις. Ακόμα και αν έχεις τη ελάχιστη θέληση-υπομονή να μάθεις 5 ακόρντα, το όργανο αυτό θα σε δυσκολέψει και θα το παρατήσεις πολύ σύντομα.

 

Katte me: Πάρε κάτι αξιοπρεπές με λίγα περισσότερα χρήματα.

 

ΥΓ: Για να μην παρεξηγηθώ, ΔΕΝ την ξέρω την κιθάρα, αλλά μουσικά όργανα από Alex Pak, Carrefour κλπ δεν ψωνίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε μια squier affinity strat, όχι την bullet

 

155 από θωμά, 169 από στόλλα σύμφωνα με πρόσφατο φυλλάδιό του

 

και έχε το νού σου στις αγγελίες, και για κιθάρα και για ενισχυτή και για τα λοιπά μπλιμπλίκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστός, στην έκθεση της Φρανκφούρτης, πήρε τιμοκατάλογο από Κινέζο κατασκευαστή όπου για παραγγελία από 1000 κομμάτια και πάνω, έπαιρνε ακουστική κιθάρα με 20ευρώ το κομμάτι, τρομπέτα με 30 και διαφόρα άλλα αντίστοιχα, με την προυπόθεση να πάρει ποικιλία από όλα. Τα πήρε, συνολική παραγγελία, 15000 ευρώ και μέσα σε ένα χρόνο εξόπλισε φιλαρμονικές, ωδεία, σε όλη τη Β. Ελλάδα, με συνολικό τζίρο 80 χιλιάρικα και μάλιστα τα έδινε σε πολύ καλές τιμές...!

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει μια κλασσικη κιθαρα στα lidl 45ευρω. Δεν επαιξα αλλα αν κρινω απο τα λαζανια μπορει και να γα**ει κω***ς :P

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε πανε ΜΟΝΟ για μεταχειρισμενη.........Διοτι λογο μεταπωλησεις θα ειναι πολυ χαμηλη η τιμη της,ΑΛΛΑ σαν καινουργια θα ειναι πιο ακριβη....οποτε,μια κιθαρα που θα βρεις με 100 μεταχειρισμενη,δεν υπαρχει περιπτωση να κανει κατω απο 150-180 ευρω καινουγρια...οποτε δεν υπαρχει συγκριση με κιθαρα των 80 ευρω απο καποιο ΜΗ μουσικο καταστημα οπως ενα ας πουμε super market! Ειδικα αν ειναι μαρκας cort,squier κλπ θα ειναι καπως αξιολογο!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου